Od grudnia w sercu Olkusza ponownie stanie lodowisko

Niespotykana jak na tę porę roku pogoda sprawia, że myśli o zimowych atrakcjach nie zaprzątają jeszcze mieszkańców gminy Olkusz. Inaczej jest jednak w magistracie, gdzie właśnie został rozstrzygnięty przetarg na organizację lodowiska w centrum Srebrnego Miasta. Jest to już zatem pewne: od 1 grudnia w sercu Olkusza ponownie stanie Srebrna Tafla, czyli popularne lodowisko, z którego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy oraz goście.

lodowisko nowy sezon 9 - Od grudnia w sercu Olkusza ponownie stanie lodowisko

W ostatnich latach olkuski rynek w sezonie zimowym tętni życiem. Zainteresowanie lodowiskiem przerosło nasze oczekiwania, dlatego wiemy, że był to strzał w dziesiątkę. Za niespełna miesiąc Srebrna Tafla znów będzie otwarta, a rynek zostanie ozdobiony piękną iluminacją. Wszystko to sprawia, że centrum Olkusza staje się miejscem, z którego mieszkańcy mogą być dumni i do którego chętnie przychodzą. Widzimy również znacznie większe zainteresowanie osób spoza naszej gminy, a nawet województwa – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

lodowisko nowy sezon 17 - Od grudnia w sercu Olkusza ponownie stanie lodowisko

Podobnie jak w ubiegłym roku, zadbano o to, by w umowie na organizację Srebrnej Tafli wpisana została organizacja imprez okolicznościowych, w czasie których wstęp na lodowisko będzie całkowicie bezpłatny. Już teraz zabawę na lodowisku można zaplanować sobie na wielkie otwarcie, Mikołajki, Sylwestra, czy Walentynki. Zupełnie za darmo z lodowiska będą korzystali także uczniowie z terenu Miasta i Gminy Olkusz w ramach zajęć szkolnych, natomiast w czasie przerwy świątecznej oraz w ferie zimowe wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą bezpłatną szkółkę jazdy na łyżwach.

lodowisko nowy sezon 14 - Od grudnia w sercu Olkusza ponownie stanie lodowisko

Lodowisko o wymiarach 18×29 metrów będzie czynne codziennie od 9:00 do 21:00. W czasie imprez okolicznościowych godziny te mogą ulegać zmianom, aby chętni mogli na lodowej tafli spędzić np. Sylwestra. Zimą rynek stał się naprawdę chętnie odwiedzany przez mieszkańców oraz gości, szczególnie wieczorem, kiedy centrum miasta zdobią cudownie prezentujące się iluminacje.

lodowisko nowy sezon 13 - Od grudnia w sercu Olkusza ponownie stanie lodowisko

Wiele uwagi poświęcamy temu, by olkuski rynek naprawdę tętnił życiem. Latem organizujemy koncerty, pokazy iluzjonistów, taneczne, występy teatralne czy kabaretowe. Zimą mamy Wigilię Mieszkańców, Orszak Trzech Króli oraz lodowisko, na którym organizowane są imprezy okolicznościowe, takie jak np. Sylwester… tych wydarzeń z roku na rok przybywa. Gwarantuję, że to nie koniec naszych pomysłów na spędzanie wolnego czasu w Olkuszu – podsumowuje Roman Piaśnik.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *