Od dziś Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu funkcjonuje już niemal bez ograniczeń

Od dziś zniesiono niemal wszystkie ograniczenia wstępu do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Dla mieszkańców dostępne są już zatem wszystkie piętra magistratu, a nowością jest nowa lokalizacja biura, w którym mieszkańcy realizują sprawy związane z wydawaniem dowodów osobistych. Od teraz wnioski o dowody osobiste oraz odbiory nowych dokumentów są bowiem realizowane na parterze. Zgodnie z obowiązującymi wymaganiami sanitarnymi, w dalszym ciągu przebywając w budynku należy jednak zakrywać usta oraz nos, a także dezynfekować ręce.

urzad czynny - Od dziś Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu funkcjonuje już niemal bez ograniczeń

Przez cały okres zmagań z koronawirusem Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu realizował wnioski internetowe oraz telefoniczne. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że dla wielu mieszkańców bezpośredni kontakt z urzędnikiem jest niezastąpiony. Dlatego też już teraz uruchamiamy pełną obsługę mieszkańców, oczywiście z uwzględnieniem nadzwyczajnych środków ostrożności, których nadal nie wolno nam bagatelizować.  Ten czas, kiedy w budynku magistratu było nieco spokojniej, wykorzystaliśmy jednak efektywnie, gdyż od teraz sprawy związane z dowodami osobistymi będą załatwiane na parterze, a nie na piętrze, jak to było do tej pory. Będzie to ułatwieniem dla kilku tysięcy osób, zwłaszcza starszych, które w ciągu roku odwiedzają nas, by np. wymienić dowód na nowy – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Przypominamy, że bezpośrednia obsługa mieszkańców w olkuskim magistracie została przywrócona jeszcze 11 maja. Otwarty był wówczas jednak sam parter, gdzie zostały wyznaczone specjalne stanowiska do obsługi spraw wszystkich wydziałów urzędu. Od dziś zostały natomiast otwarte wszystkie piętra, a mieszkańcy mogą spotkać się z pracownikami bezpośrednio w pomieszczeniach wyznaczonych dla poszczególnych wydziałów. Na terenie całego budynku Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu bez zmian obowiązują jednak środki ostrożności. Przy wejściu każdy mieszkaniec ma bowiem mierzoną temperaturę, a następnie musi zdezynfekować dłonie. Obowiązkowe jest również zakrywanie ust oraz nosa. Magistrat otwarty jest w godzinach od 7:00 do 15:00 (kasa do 14:30).

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *