Od 11 maja w Olkuszu nie będzie można parkować na wewnętrznej części rynku

Od 11 maja wewnętrzna część rynku w Olkuszu zostanie wyłączona z możliwości parkowania. Olkuski magistrat argumentuje swoją decyzję chęcią zwiększenia funkcji turystycznej oraz rekreacyjnej naszego rynku.

Olkuski rynek jest dziś raczej ruchliwym parkingiem, znacznie tracąc swoją funkcję turystyczną czy rekreacyjną. Niejednokrotnie obserwowaliśmy w czasie większych i mniejszych imprez, że serce Olkusza może tętnić życiem, a urokliwe zakątki na co dzień przyciągać spacerujących. Dlatego też w ostatnich latach podejmowaliśmy kolejne inicjatywy, takie jak nowe elementy małej architektury czy zwiększanie ilości zieleni. Poprawa estetyki miejskiej jednak nie wystarczy, a ważne są także inne działania. W ścisłym centrum miasta powinniśmy bowiem równoważyć zarówno potrzeby kierowców, jak i bezpieczeństwo i komfort pieszych – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Przypominamy, że w lipcu ubiegłego roku z możliwości parkowania wyłączony został wewnętrzny pas po wschodniej stronie rynku (przy szachownicy i fontannach). Dzięki temu znacznie poprawiła się atrakcyjność strefy rekreacyjnej, z której chętnie korzystają najmłodsi mieszkańcy „Srebrnego Miasta”, a przede wszystkim zrobiło się bezpieczniej. Olkuski magistrat zadecydował zatem, że skoro ten test zdał egzamin, to od 11 maja wyłączone zostaną wewnętrzne pasy na całym rynku.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *