Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy z gminy Klucze

63-letni mieszkaniec gminy Klucze niebawem odpowie przed sądem za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa dwóch mieszkańców Kolbarku i Sosnowca, którzy widząc, jak kierowca Opla swoją jazdą stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, zatrzymali jego samochód i odebrali mu kluczyki. 

Do zdarzenia doszło w sobotę 13 lipca. Sposób prowadzenia samochodu przez kierującego Oplem Zafirą wydał się dość podejrzany dwóm mężczyznom, którzy jechali za nim. Kierowca Opla stwarzał bowiem zagrożenie w ruchu drogowym i notorycznie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Chwilę później, na ul. Zawierciańskiej w Kluczach mieszkańcy Kolbarku i Sosnowca zatrzymali zatem jego pojazd i wyjęli kluczyki ze stacyjki. Jako że od kierującego wyraźnie wyczuli oni woń alkoholu, to mężczyźni niezwłocznie powiadomili o tym fakcie dyżurnego Policji.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów potwierdziło podejrzenia zgłaszających. 63-letni mieszkaniec gminy Klucze, który kierował Oplem, miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo, podczas kontroli drogowej, mundurowi ustalili, że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Olkuscy funkcjonariusze kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mężczyzn, którzy ujęli pijanego kierowcę. Ich zdecydowana reakcja na łamanie prawa pozwoliła bowiem wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Zachowanie obu mężczyzn świadczy również o wsparciu, jakie niesie Policji społeczeństwo w codziennej walce z nietrzeźwymi kierowcami.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *