Objęty kwarantanną 39-latek z Gminy Wolbrom wyszedł do sklepu m.in. po alkohol

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 39-letni mieszkaniec Gminy Wolbrom, który, pomimo tego, że jest objęty kwarantanną, wyszedł wczoraj z domu na zakupy (m.in. alkoholowe). Wobec mężczyzny zostaną teraz wyciągnięte surowe konsekwencje.

Wczoraj w południe dyżurny wolbromskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że mieszkaniec Gminy Wolbrom złamał warunki kwarantanny i opuścił swoje mieszkanie. Gdy interweniujący funkcjonariusze przyjechali na miejsce, to mężczyzna był w swoim mieszkaniu i zaprzeczał, aby opuszczał miejsce kwarantanny. Jednakże z ustaleń mundurowych i zeznań świadków wyraźnie wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu do sklepu m.in. po alkohol. Wobec 39-latka toczy się obecnie postępowanie w sprawie nieprzestrzegania nakazów i zakazów przez chorego lub nosiciela choroby zakaźnej.

Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń, osoba, która nie przestrzega takich zaleceń, podlega karze grzywny lub karze nagany. We wspomnianej sprawie sporządzony zostanie wniosek do sądu o ukaranie mieszkańca Gminy Wolbrom. Stróże prawa przekazali również informację o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu. Przy okazji policjanci apelują do wszystkich objętych kwarantanną, by ci pamiętali jaka odpowiedzialność na nich ciąży. Osoby, które nie przestrzegają zasad izolacji, mogą bowiem w pośredni sposób przyczynić się do czyjejś śmierci.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *