Nowy Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu

W poniedziałek w auli olkuskiej komendy odbyła się uroczystość objęcia stanowiska przez nowego Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu, młodszego inspektora Piotra Morajko.

dsc 0341 0 - Nowy Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu

W uroczystości udział wziął Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, inspektor Paweł Dzierżak oraz policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Z dniem 17 września, rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinspektora Krzysztofa Pobuty, młodszy inspektor Piotr Morajko zaczął pełnić obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu. W czasie przemówienia inspektor Paweł Dzierżak podkreślił, że nowy szef olkuskiej policji jest człowiekiem kompetentnym i zaangażowanym w służbę na rzecz bezpieczeństwa.

dsc 0359 1 - Nowy Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu

Nowy komendant swoją służbę w policji rozpoczął w 1992 roku. Jest on absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od początku służby związany był z krakowską policją: sprawował stanowisko m.in. Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komisariatu Policji Kraków-Wola Duchacka-Swoszowice oraz Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji I w Krakowie. W listopadzie 2011 roku został Komendantem Komisariatu Policji IV w Krakowie, a w 2016 roku I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. Od poniedziałku pełni natomiast obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *