Noworoczna manifestacja KOD w Olkuszu

Pomimo mrozu nieco ponad 20 osób zebrało się w poniedziałek 7 stycznia pod Sądem Rejonowym w Olkuszu by wspólne zamanifestować swój sprzeciw dla polityki obecnego rządu.

P1120142 - Noworoczna manifestacja KOD w Olkuszu

Każdego dnia dowiadujemy się o nowych skutkach działań podejmowanych przez rządzących. Dzisiaj wiemy już, że brak jest pieniędzy min. dla pobierających żenujące wynagrodzenia pracowników administracyjnych sądów. Rząd woli jednak zasypać pieniędzmi własne błędy i zaniechania w polityce energetycznej, byle do wyborów. Konsekwencje bezprawnych działań dotyczących Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Sądownictwa i Sądów Powszechnych ponosimy tymczasem wszyscy. W nowym roku nie może zabraknąć naszego głosu sprzeciwu – mówili przedstawiciele olkuskich struktur Komitetu Obrony Demokracji.

P1120132 - Noworoczna manifestacja KOD w Olkuszu

Przypomnijmy, że głównym powodem manifestacji pod olkuskim sądem w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca jest sprzeciw wobec łamania przez rząd Prawa i Sprawiedliwości Konstytucji. Zdaniem zgromadzonych przykładów na to jest wiele: od odmowy stosowania ustaw poprzedniej kadencji Sejmu o wyborze sędziów Trybunału Konstytucyjnego, poprzez skrócenie konstytucyjnej kadencji członków KRS oraz Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, na uchwaleniu ustaw ewidentnie sprzecznych z Konstytucją, takich jak ustawa o zgromadzeniach czy ustawa inwigilacyjna kończąc.

P1120239 - Noworoczna manifestacja KOD w Olkuszu

Zapis transmisji na żywo z całości poniedziałkowej manifestacji można zobaczyć na stronie Video-KOD na Facebooku.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *