Nowe piętro i nowy sprzęt w Szpitalu w Jaroszowcu

W Małopolskim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu oddano do użytku nowo wyremontowane piętro. Podpisana została także umowa na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, który zostanie sfinansowany przez gminy Klucze, Bolesław, Bukowno i Wolbrom.

Na wyremontowanym piętrze znalazł się Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej, Pododdział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, a także część rehabilitacyjna dla pacjentów stacjonarnych. Oddział powiększył się ponadto o 16 łóżek dla pacjentów. Inwestycje te zostały sfinansowane ze środków własnych szpitala. Zakup gazometru, czyli urządzenia do wykonywania badań potrzebnych w diagnostyce pulmonologicznej, był natomiast możliwy dzięki porozumieniu gmin Klucze, Bukowno, Bolesław i Wolbrom.

Warto wspomnieć, że to nie jedyne inwestycje w tej placówce w ostatnim czasie. W kwietniu do użytku oddano bowiem kriokomorę, umożliwiającą leczenie ekstremalnie niskimi temperaturami, dochodzącymi do nawet -160 stopni Celsjusza. Urządzenie to pochodziło z najwyższej możliwej półki, jako że sprzętu od tego samego dostawcy używają m.in… piłkarze Arsenalu F.C. Od niedawna szpital w Jaroszowcu ma także w swoich zasobach ultranowoczesny aparat rentgenowski.

zdjęcie: Franciszek Rozmus z Olkusz.tv
źródło: gmina-klucze.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *