Nowa większość w Radzie Miejskiej w Olkuszu. Radny Gałka przeszedł na stronę PiS

Wszyscy z pewnością pamiętają Radnego Wojciecha Kałużę, który po wejściu do Sejmiku Województwa Śląskiego z list Koalicji Obywatelskiej przeszedł na stronę Prawa i Sprawiedliwości i w zamian za stanowisko Wicemarszałka zapewnił partii rządzącej większość. Do podobnej sytuacji doszło na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu, na której Radny Jarosław Gałka, który mandat uzyskał z komitetu urzędującego burmistrza, przeszedł na stronę PiS, również zapewniając koalicji zbudowanej wokół radnych partii rządzącej nową większość.

O możliwości politycznego transferu Radnego Gałki mówiło się w kuluarach już od kilku miesięcy. Według nieoficjalnych doniesień, w zamian za opuszczenie koalicji radnych zgromadzonych wokół Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika, miał on bowiem być „kuszony” stanowiskiem Dyrektora olkuskiej „Budowlanki”. Warto przypomnieć, że 56-letni radny dyrektorem wspomnianej placówki próbował zostać jeszcze w 2005 roku, jednak w wyniku konkursu na to stanowisko została wówczas wybrana obecna dyrektor Marida Zoń. Później radny pełniący na co dzień zawód nauczyciela historii i wos-u próbował jeszcze zostać Dyrektorem „Ekonomika” oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, jednak w obu przypadkach również bezskutecznie.

Konkurs na Dyrektora Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu pierwotnie miał się odbyć w kwietniu, jednak z powodu sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa odbędzie się on dopiero w przyszłym roku. Jarosław Gałka postanowił jednak nie czekać i swoją decyzję podjął już teraz. Nie jest to zresztą jego pierwsza zmiana barw politycznych, jako że zanim uzyskał on reelekcję w minionych wyborach, startując ze wspomnianego komitetu wyborczego urzędującego burmistrza (KWW „Roman Piaśnik – Dobry Wybór” – przyp. red.), to 4 lata wcześniej zadebiutował w olkuskiej radzie z list Platformy Obywatelskiej, a wcześniej był także m.in. działaczem SLD.

104492817 645961099325056 308152062876883288 n - Nowa większość w Radzie Miejskiej w Olkuszu. Radny Gałka przeszedł na stronę PiS

Na wtorkowych obradach 56-letni radny zasiadł już natomiast obok Przewodniczącego olkuskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Łukasza Kmity oraz Przewodniczącego Klubu Radnych PiS w Radzie Miejskiej w Olkuszu Wojciecha Panka. Radni skupieni wokół burmistrza Romana Piaśnika nie kryją swojego oburzenia, czując się zdradzeni przez swojego dotychczasowego kolegę. Jakie natomiast jest Państwa zdanie na ten temat? Jak oceniacie Państwo decyzję Radnego Gałki? Serdecznie zachęcamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

3 thoughts on “Nowa większość w Radzie Miejskiej w Olkuszu. Radny Gałka przeszedł na stronę PiS

 • Czerwiec 20, 2020 at 1:35 pm
  Permalink

  Hańba i oszustwo wyborców.

  Reply
 • Czerwiec 20, 2020 at 1:48 pm
  Permalink

  Wstyd!!! Zero honoru! Chorągiewka!

  Reply
 • Czerwiec 29, 2020 at 7:08 pm
  Permalink

  Czytelnicy tego zacnego pisma. Zamieszczone tutaj informacje są nieprawdziwe. Czy sprawdziliście choć ułamek tego co jest tutaj napisane? Cała sesja była nagrywana. Proszę sobie obejrzeć, a potem wydawać wyroki. Gdzie tam jest choćby podejrzenie, że przeszedł na stronę PiS
  Nasuwają się pytania. Kto stoi za tym artykułem? Kogo, aż tak zabolało, że radny Gałka wstrzymał się od głosu?
  Porównanie radnego Gałki do radnego Kałuży jest wielkim nadużyciem, a piszący to był chyba w tym czasie niepoczytalny.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *