Niezwykłe olkuskie 60 i 70-letnie małżeństwa

     23 pary, dziesiątki lat przeżytych razem, miliony wspólnych wspomnień. Do niecodziennego spotkania doszło 9 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu. Burmistrz Roman Piaśnik zaprosił do magistratu pary, które w 2017 roku obchodziły rocznicę 60 i 70 lat pożycia małżeńskiego.

60 70 jubileusz 33 - Niezwykłe olkuskie 60 i 70-letnie małżeństwa

     Wszyscy Państwo jesteście wyjątkowymi mieszkańcami naszej gminy. Dajecie wzór postawy życiowej pozostałym olkuszanom. Pozwólcie, że w imieniu własnym i moich współpracowników złożę każdemu z małżonków jubilatów serdeczne gratulacje i życzenia na kolejne lata wspólnego życia – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

60 70 jubileusz 8 - Niezwykłe olkuskie 60 i 70-letnie małżeństwa

     W Olkuszu corocznie obchodzona jest uroczystość tzw. Złotych Godów, czyli jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Diamentowe i kamienne gody obchodzone były jednak po raz pierwszy. Bardzo pozytywny odbiór tej inicjatywy pozwala daje jednocześnie pewność, że w nadchodzących latach kolejne pary będą miały okazję do świętowania okrągłych rocznic. Spotkanie jubilatów było bardzo dobrą okazją do zobaczenia dawno niewidzianych znajomych. Nie brakowało również wspólnych wspomnień, refleksji nad mijającym czasem, ale także śmiechu. Seniorzy chętnie rozmawiali o zmianach, które w czasie wielu lat swojego życia dostrzegają w Olkuszu.

60 70 jubileusz 79 - Niezwykłe olkuskie 60 i 70-letnie małżeństwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *