Nietypowa akcja charytatywna! Grupka dzieci sprzedaje lemoniadę na leczenie kolegi.

2022-07-04 /40
Nietypowa akcja charytatywna! Grupka dzieci sprzedaje lemoniadę na leczenie kolegi.
źródło: fot. Paweł Mocny

Pomysł zorganizowana akcji charytatywnej narodził się w głowach dzieciaków jeszcze przed rozpoczęciem wakacji. To właśnie wtedy postanowili, że zaraz po zakończeniu roku szkolnego będą sprzedawać lemoniadę własnej produkcji, a dochód ze sprzedaży przeznaczą na leczenie i rehabilitację swojego kolegi.

Jak postanowili tak też zrobili i przed jednym z domów przy ul. Pakuska w Olkuszu rozstawili ławki, stolik oraz parasole ochronne. Na stoliku znalazła się naturalna lemoniada, przygotowana przez dzieci i ich rodziców oraz tabliczki informujące o całej akcji.

- Podczas Dnia Smerfa zbierane były środki na Krzysia. Wtedy też dzieci podjęły decyzję, by środki zebrane podczas akcji przeznaczyć właśnie na leczenie oraz rehabilitacje chłopca – relacjonuje mama jednej z dziewczynek.

- Dzisiaj wracając z pracy zatrzymałam się i zakupiłam   lemoniada orzeźwiająca ,polecam!!! ,dzieciaki zadowolone z uśmiechem czekają na każdego spragnionego. – pisze zachwycona Monika Zwolińska 
Akcja po nagłośnieniu w social mediach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Olkusza i okolic.

Odwiedzający stoisko chwalą zarówno smak lemoniady jak i gest dzieci.

- Akcja spotkała się z odzewem, którego zupełnie się nie spodziewaliśmy. Z dnia na dzień przyjeżdża do nich coraz więcej osób – mówiła mama jednej z dziewczynek.

Stoisko z lemoniadą można odwiedzać codziennie od godziny 11 do 16. 

Przypominamy, że środki zebrane w ramach akcji trafia na konto Dolnośląskiej Fundacji ochrony Zdrowia we Wrocławiu, a konkretnie na leczenie Krzysia Cieśli, mieszkańca Olkusza.

Krzysiu Cieśla czeka na twoje wsparcie

Krzysztof Cieśla urodził się z zespołem wad wrodzonych. Do tego zdiagnozowana została u niego artrogrypoza, jest to schorzenie, które wywołuje przykurcze stawów. Do tej pory Krzyś był leczony za granicą, jednak jego stan zdrowia wymaga dalszego leczenia oraz intensywnej rehabilitacji, a to wszystko kosztuje bardzo dużo.

Wszystkie osoby chcące pomóc Krzysiowi mogą go wesprzeć wykonując przelew na numer konta Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia (45 1240 1994 1111 0000 2495 6839). W tytule przelewu należy wpisać: darowizna na cele ochrony zdrowia – „CIEŚLA”. Można także przekazać jeden procent podatku za dany rok.
 

Kuba Łuc

Kuba Łuc