Nietrzeźwy kierowca spowodował śmiertelny wypadek w Zarzeczu

     Pod koniec ubiegłego tygodnia w powiecie olkuskim doszło do kilku wypadków i kolizji drogowych. Jeden z nich zakończył się tragicznie dla pasażerki fiata. Kierowca tego pojazdu prowadził samochód w stanie nietrzeźwości i poprzez swoją lekkomyślność pozbawił życia drugiego człowieka.  

IMG 2460 - Nietrzeźwy kierowca spowodował śmiertelny wypadek w Zarzeczu

     5 października ok. godz. 17.23 w miejscowości Zarzecze doszło do wypadku drogowego, w którym zginęła 77-letnia kobieta. Jak wstępnie ustalono, 65–letni kierujący samochodem marki Fiat Cinquecento stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, a następnie dachował. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 77-letnia pasażerka. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 1.6 promila alkoholu w organizmie. Nierozważny kierowca w pojeździe przewoził jeszcze troje dorosłych pasażerów, którzy doznali obrażeń ciała.

     Za powyższe przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia, wysoka grzywna oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto, nietrzeźwy sprawca wypadku będzie zobowiązany do zapłacenia orzeczonej przez sąd (osoby najbliższej, Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej) nawiązki na rzecz pokrzywdzonego w wysokości co najmniej 10 000 zł.

     Niewątpliwie przyczyną tej tragedii była lekkomyślność kierowcy, który zdecydował się na jazdę samochodem po alkoholu. Małopolska Policja chce ograniczyć tego typu zjawiska. Od roku 2006 prowadzi zaostrzoną procedurę kontrolną, polegającą na badaniu trzeźwości kierujących podczas każdej kontroli drogowej. Od momentu jej wprowadzenia, w roku 2016 liczba wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących zmniejszyła się o 46,4%, zabitych zmniejszyła się o 76 %, rannych zmniejszyła się o 54,5%.

IMG 2470 - Nietrzeźwy kierowca spowodował śmiertelny wypadek w Zarzeczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *