Nietrzeźwy kierowca dachował samochodem w Olkuszu

22-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, który wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu, zakończył swoją jazdę po Olkuszu dachowaniem. Tylko od początku obecnego roku olkuscy policjanci zatrzymali ponad 100 pijanych kierowców.

W nocy 7 września około godziny 3:30 do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu dotarła informacja, z której wynikało, że kierowca Opla stracił panowanie nad swoim pojazdem na ulicy 29 Listopada w Olkuszu, po czym dachował. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zastali dwóch mężczyzn, z licznymi otarciami naskórka. Żaden z nich nie chciał się jednak przyznać do kierowania pojazdem. Mężczyźni mówili chaotycznie i nielogiczne, a ponadto od obu wyczuwalna była woń alkoholu. Zostali oni zatem zatrzymani, a po przebadaniu przez lekarza przewiezieni do olkuskiej komendy w celu wytrzeźwienia. Jeszcze tego samego dnia jeden z mężczyzn, którym był mieszkaniec gminy Wolbrom, przyznał się podczas przesłuchania do bycia kierowcą.

Jak twierdził, nie przyznał się on od razu, gdyż bał się konsekwencji swojego czynu. 22-latek opowiedział, że razem ze swoim kolegą wyruszył na nocną przejażdżkę ulicami Olkusza, pomimo faktu, że oboje mieli blisko promil alkoholu w organizmie. Niestety w pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, uderzył w krawężnik a następnie stoczył się z górki, przez co samochód wywrócił się na dach. Na szczęście ani kierowcy ani pasażerowi nic poważnego się nie stało. Teraz mieszkaniec Wolbromia odpowie jednak za jazdę na „podwójnym gazie”, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie on także za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co zgodnie z Kodeksem Karnym grozi grzywna.

Przy okazji tej sytuacji mundurowi przypominają, że brak wyobraźni i odpowiedzialności osób, które po wypiciu alkoholu siadają za kierownicę, skazują innych uczestników ruchu na stanie się ich potencjalną ofiarą. Pijani kierowcy stwarzają bowiem na drogach poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Każda osoba wsiadająca do samochodu po spożyciu alkoholu to potencjalny zabójca. Dlatego też, widząc nietrzeźwego kierowcę, powinniśmy reagować dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *