Nietrzeźwi kierowcy wciąż grasują po drogach w powiecie olkuskim

Pomimo apeli o rozwagę i nie wsiadanie „za kółko” po spożyciu alkoholu, olkuscy policjanci wciąż zatrzymują kolejnych pijanych kierowców, którzy stwarzają na drogach poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

W piątek 23 sierpnia około godziny 17:30 na parkingu przy ulicy Żwirki i Wigury w Wolbromiu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zostali wezwani do niegroźnej stłuczki dwóch samochodów osobowych. Jak okazało się na miejscu, kierowca jednego z nich, którym był 55-letni mężczyzna, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia około godziny 15:30 na ulicy Zwycięstwa w Bukownie mundurowi zatrzymali natomiast do kontroli 34-letniego nietrzeźwego kierowcę, który miał ponadto orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2021 roku.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Artykułem 178a Kodeksu Karnego za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat. Jeżeli natomiast nietrzeźwy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie po pijanemu lub kierował samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, to za to przestępstwo kara wynosi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *