Niemal 35 tysięcy papierosów bez akcyzy w rękach olkuskich policjantów

Tylko w ciągu kilku ostatnich dni olkuscy policjanci zabezpieczyli łącznie niemal 35 tysięcy papierosów bez akcyzy oraz 107 butelek alkoholu niewiadomego pochodzenia. Straty Skarbu Państwa wyceniane są na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

nielegalny alkohol - Niemal 35 tysięcy papierosów bez akcyzy w rękach olkuskich policjantów

17 maja policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymali informacje, że w jednym z garaży w Wolbromiu przechowywane są wyroby tytoniowe, które nie posiadają polskich znaków akcyzy. Nielegalnym procederem zajmował się 45-letni mieszkaniec tego miasta. Podczas przeszukania garażu policjanci znaleźli i zabezpieczyli około kilograma tytoniu i ponad 24 tysiące papierosów. Według szacunków, straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należności podatkowych w tym przypadku wynoszą ponad 28 tysięcy złotych.

papierosy 2 0 - Niemal 35 tysięcy papierosów bez akcyzy w rękach olkuskich policjantów

Ponadto mundurowi znaleźli 107 butelek z alkoholem niewiadomego pochodzenia. Alkohol zabezpieczono i przekazano do szczegółowych badań, które wykażą czy był on skażony i jakie jest jego stężenie. Dodatkowo 15 maja na jednym z targowisk kryminalni zabezpieczyli kolejne 520 paczek papierosów różnych marek, w których znajdowało się po 20 sztuk papierosów.

papierosy 3 - Niemal 35 tysięcy papierosów bez akcyzy w rękach olkuskich policjantów

Każdego dnia policjanci i służby celne walczą z osobami, które próbują wprowadzić do obrotu papierosy i alkohol nielegalnego pochodzenia. Zatrzymują tych, którzy omijają prawo i narażają Skarb Państwa na uszczuplenia. Funkcjonariusze przypominają również o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia. Kupując taki alkohol zwiększa się bowiem ryzyko zatrucia toksycznymi związkami. W wielu przypadkach możemy w ten sposób wystawić na próbę nasze zdrowie, a nawet życie.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *