Na Rynku w Olkuszu odbędzie się debata kandydatów do Sejmu

W poniedziałek 2 września o godzinie 17:00 na olkuskim Rynku odbędzie się pierwsza z serii debat kandydatów w zbliżających się wyborach do Sejmu. Swój udział w wydarzeniu zadeklarowali Posłowie Lidia Gądek, Józef Lassota i Jerzy Meysztowicz, była kandydatka na Prezydenta Miasta Krakowa Daria Gosek-Popiołek, były senator Janusz Bargieł, Radna Rady Miejskiej w Bukownie Magdalena Kubańska oraz działacz „zielonych” Artur Mazur.

69479054 493180644585244 3255396352066060288 o 1 1 - Na Rynku w Olkuszu odbędzie się debata kandydatów do Sejmu

Zbliżają się najważniejsze wybory do krajowego parlamentu od 1989 roku. To one zdecydują bowiem czy Polska powróci do rodziny krajów demokratycznych, a rządzący będą się stosować do cywilizowanych standardów w nich obowiązujących. Aby zachęcić mieszkańców do pójścia na wybory i ułatwić im dokonanie wyboru, rozpoczynamy cykl olkuskich debat z kandydatami. Zaprosiliśmy kandydatów z różnych partii na listach ugrupowań demokratycznych, które podzielają podstawowe wartości demokratyczne. Tematem przewodnim pierwszej debaty będą zagadnienia dotyczące ochrony środowiska, a w drugiej części będziemy rozmawiać o najbardziej aktualnych obecnie tematów, którymi żyją Polacy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą porozmawiać, zadać pytanie czy poznać poglądy kandydatów – mówi organizator wydarzenia, a zarazem przewodniczący olkuskich struktur Komitetu Obrony Demokracji Grzegorz Wiśniowski.

Oprócz znanych wszystkim lokalnie Poseł na Sejm RP Lidii Gądek (kandydującej z 4. miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej) oraz Radnej Rady Miejskiej w Bukownie Magdaleny Kubańskiej (kandydującej z 6. miejsca, ale na liście KW Sojusz Lewicy Demokratycznej), w debacie weźmie udział jeszcze 5 osób. Będzie to był Prezydent Krakowa i obecny Poseł Józef Lassota (kandydujący z 7. miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej), Poseł Jerzy Meysztowicz (kandydujący z ostatniego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej), były senator z Olkusza Janusz Bargieł (ponownie ubiegający się o mandat senatora), była kandydatka na Prezydenta Miasta Krakowa Daria Gosek-Popiołek (kandydująca z 2. miejsca na liście KW Sojusz Lewicy Demokratycznej) oraz działacz „zielonych” Artur Mazur (kandydujący z 10. miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej).

zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Na Rynku w Olkuszu odbędzie się debata kandydatów do Sejmu

  • wrzesień 1, 2019 at 12:06 pm
    Permalink

    Super wydarzenie! Warto przyjść. Warto się zainteresować polityką. Dla naszego dobra warto się interesować.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *