Na przejściu dla pieszych w Wolbromiu potrącony został 40-letni mężczyzna

2020-03-06 /193
Na przejściu dla pieszych w Wolbromiu potrącony został 40-letni mężczyzna

W poniedziałek 2 marca na przejściu dla pieszych na ulicy 1 Maja w Wolbromiu potrącony został 40-latek. Ranny mężczyzna trafił do szpitala w Olkuszu.

Do zdarzenia doszło około godziny 5:40. To właśnie wtedy 40-letniego mężczyznę na przejściu dla pieszych na wysokości ul. 1 Maja w Wolbromiu potrącił kierowca Iveco. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało, że był on trzeźwy. Pieszy został natomiast ranny i trafił do szpitala w Olkuszu. Funkcjonariusze prowadzą obecnie postępowanie wyjaśniające, zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Mundurowi przypominają, że do wypadków najczęściej dochodzi z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego przejeżdżania przez przejście dla pieszych, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Wielu z tych wypadków można by zatem uniknąć, gdyby zarówno kierowcy, jak i piesi przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

Dlatego też stróże prawa przypominają również o zasadach bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym, którzy powinni poruszać się lewą stroną ulicy oraz używać elementów odblaskowych. Ubrany na ciemno pieszy, poruszając się po zmroku, często „zlewa” się bowiem z otoczeniem i jest praktycznie niewidoczny dla kierowców.

źródło: olkusz.policja.gov.pl