„Na pole”, „na dwór”? W Olkuszu wychodzimy… na lodowisko

Moc atrakcji towarzyszyła uczestnikom wielkiego otwarcia olkuskiego lodowiska, które odbyło się w niedzielę 2 grudnia. Amatorów lodowych szaleństw pokazem łyżwiarstwa figurowego w zachwyt wprowadziła grupa „Walley Ice”, najmłodszych Olkuszan na lodzie odwiedził św. Mikołaj, a wszystkich do jeszcze lepszej zabawy rozgrzewał DJ.

otwarcie lodowiska5 - "Na pole", "na dwór"? W Olkuszu wychodzimy... na lodowisko

Lodowisko w sercu miasta, świąteczna iluminacja i choinka sprawiają, że atmosfera przed świętami w naszym mieście jest każdego roku naprawdę wyjątkowa. Najważniejszą jej częścią są jednak Olkuszanie i przyjezdni goście. Chciałbym abyście, tak jak w poprzednich latach, spędzali razem czas właśnie w tym miejscu i dobrze się przy tym bawili. Cieszcie się tymi pięknymi chwilami! – zachęcał do korzystania z lodowiska Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

otwarcie lodowiska35 - "Na pole", "na dwór"? W Olkuszu wychodzimy... na lodowisko

Oficjalne otwarcie Srebrnej Tafli zaplanowano na 2 grudnia, choć pierwsi łyżwiarze na lodowisku zjawili się już dzień wcześniej. Bezpłatny wstęp zachęcał do próbowania swoich sił, a zorganizowane atrakcje dodatkowo urozmaiciły rozpoczęcie sezonu na lodowisku, które odwiedził nawet św. Mikołaj. Nie była to jego ostatnia wizyta w „Srebrnym Mieście”, gdyż ponownie w Olkuszu założy łyżwy w czwartek 6 grudnia. Wstęp ponownie będzie bezpłatny. Oprócz niezwykle efektownego pokazu jazdy na łyżwach grupa „Walley Ice” przygotowała animacje, które nie tylko były świetną zabawą, ale również okazją do poprawienia swoich umiejętności jazdy po lodzie.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *