Budowa lodowiska na olkuskim rynku rozpoczęta

     Rozpoczęły się prace związane z budową lodowiska w Olkuszu. Tak, jak rok temu, ślizgawka mieścić się będzie w samym sercu miasta. Korzystać z jej usług będzie można od już 1 grudnia, kiedy to zaplanowano uroczyste otwarcie. Jeśli zainteresowanie będzie tak duże, jak w zeszłym roku, to pozostanie ona do końca lutego.

DSC 0007 - Budowa lodowiska na olkuskim rynku rozpoczęta

     „Nie chcę zbyt wcześnie zdradzać szczegółów, ale mogę uchylić rąbka tajemnicy, że chcemy i w tym roku mieszkańców pozytywnie zaskoczyć. Rynek będzie jeszcze piękniejszy. To przedsięwzięcie jest wspaniałą promocją naszego miasta i atrakcyjną ofertą spędzenia czasu wolnego.” – mówił przed miesiącem Burmistrz Olkusza Roman Piaśnik, kiedy ogłaszano powrót lodowiska na rynek także w tym roku.

     Przypominamy, że tegoroczne zabawy na ślizgawce będą dla mieszkańców ziemi olkuskiej tańsze, niż rok temu. Bilet jednorazowego wejścia bez limitu czasowego wynosić będzie 8 zł dla osoby dorosłej, 7 zł dla dzieci i młodzieży szkolnej poza zajęciami szkolnymi, 6 zł dla emerytów i rencistów, a w czasie ferii zimowych, w godzinach 9:00 – 14:00 dzieci i młodzież ze szkól z terenu Miasta i Gminy Olkusz płacić będzie tylko 5 zł. Bilet rodzinny (2 dzieci + rodzice) wynosić będzie 18 zł, a bilet dla rodziny posiadającej Kartę Dużej Rodziny to wydatek rzędu 20 zł. Dostępne będą także karnety: 10 wejść za 70 zł (ulgowy 42 zł) oraz 20 wejść za 130 zł (ulgowy 80 zł). Jeśli chodzi o wypożyczanie łyżew, to jednorazowe wypożyczenie jednej pary kosztować będzie 7 zł (w ramach zajęć lekcyjnych 4 zł). Ostrzenie pary łyżew (własności osoby prywatnej) to zaś koszt 10 złotych. Za darmo wypożyczyć będzie można korektory czy figurki do nauki jazdy.

     Lodowisko znów zagości więc na olkuskim rynku, dając wiele frajdy mieszkańcom. Niestety, wątpliwości wzbudza aspekt gospodarności, a dokładniej tego, czy owe lodowisko jest robione z głową. Zachęcam więc Państwa do lektury mojego artykułu na ten temat, w którym bardzo dokładnie opisałem tę sprawę. Niezależnie od tego, życzę jak najlepszej zabawy i mile spędzonego czasu już od 1 grudnia.

DSC 0009 - Budowa lodowiska na olkuskim rynku rozpoczęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *