Na olkuskim lodowisku odbędzie się darmowy trening curlingu

Interesujesz się curlingiem, albo szukasz nietypowego sposobu na spędzenie wolnego czasu? Jeśli tak, to nie może Cię zabraknąć na olkuskim lodowisku w niedzielę 20 stycznia o godzinie 8:00. Właśnie wtedy na „Srebrnej Tafli” odbędzie otwarty dla wszystkich chętnych trening tej wywodzącej się ze Szkocji dyscypliny sportu.

curling lodowisko 1 - Na olkuskim lodowisku odbędzie się darmowy trening curlingu

Duże zainteresowanie naszych mieszkańców lodowiskiem nie oznacza, że przestajemy szukać nowych atrakcji. Pojawiła się możliwość współpracy z Krakowskim Klubem Curlingowym, z której chętnie skorzystaliśmy, licząc że będzie to ciekawe urozmaicenie oferty „Srebrnej Tafli” – wyjaśnia Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

curling lodowisko 3 - Na olkuskim lodowisku odbędzie się darmowy trening curlingu

Trening będzie prowadzony przez wykwalifikowanych trenerów i zawodników Krakowskiego Klubu Curlingowego, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z teoretycznymi i praktycznymi aspektami tej zimowej dyscypliny olimpijskiej. Przećwiczone zostaną podstawy wypuszczania kamieni, szczotkowanie, współpraca w drużynie czy strategia. Dwugodzinne zajęcia zakończy ponadto mini rozgrywka.

Curling to idealne połączenie aktywności fizycznej, strategicznego myślenia, dobrej zabawy i spotkania w gronie znajomych. Ten zimowy sport olimpijski jako jeden z niewielu można uprawiać w mieście. Dzięki otwartemu treningowi będą mogli Państwo zapoznać się ze wszystkimi aspektami gry, poznać jej aspekty teoretyczne i spróbować swoich sił w rzucie kamieniem – komentuje Wiceprezes Krakowskiego Klubu Curlingowego Łukasz Wilczak.

W treningu mogą wziąć udział praktycznie wszyscy w umownym wieku od 10 do 100 lat. Na przebranie należy zabrać ze sobą buty na płaskiej, najlepiej gumowej podeszwie oraz ciepły strój niekrępujący ruchów. Więcej informacji o curlingu oraz Krakowskim Klubie Curlingowym można znaleźć TUTAJ.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *