Na Dniach Olkusza ponownie zagości Jarmark Rękodzieła i Produktów Lokalnych

Jesteś lokalnym rzemieślnikiem, wykonujesz rękodzieło, oferujesz ekologiczną lub regionalną żywność i chcesz pokazać mieszkańcom Olkusza, jak wspaniałe produkty powstają w Twoim warsztacie lub wytwórni? Doskonałą okazją do tego będzie organizowany już po raz trzeci Jarmark Rękodzieła i Produktów Lokalnych podczas Święta Srebra, czyli Dni Olkusza 2019. Swój bezpłatny udział w jarmarku można zgłaszać do 19 kwietnia!

baner jarmark 2019 - Na Dniach Olkusza ponownie zagości Jarmark Rękodzieła i Produktów Lokalnych

Podobnie, jak w poprzednich edycjach imprezy, mile widziani są wytwórcy regionalnych wyrobów rzemieślniczych, użytkowych i artystycznych, biżuterii oraz naturalnych produktów spożywczych i kosmetyków, prowadzący działalność na terenie Miasta i Gminy Olkusz. W miarę wolnych miejsc przyjmowane będą również zgłoszenia rękodzielników z pozostałych gmin Powiatu Olkuskiego. Rok temu w dwudziestu drewnianych domkach na ulicy Krakowskiej kupić można było ręcznie wykonane dekoracje do domu, chleby, wędliny, biżuterię, miody, zabawki dla dzieci, ekologiczne gry edukacyjne, drewniane przybory domowe i wiele innych. Różnorodność oferowanych produktów i ich jakość zachęcały uczestników Święta Srebra do oglądania i zakupów.

Zapraszam naszych lokalnych rzemieślników i producentów do wzięcia udziału w Jarmarku. Jest to bowiem doskonała okazja do bezpłatnej i szerokiej promocji własnej działalności, która w wielu przypadkach zaowocowała nowymi klientami i interesującymi współpracami, nawet z zagranicznymi odbiorcami – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Bezpłatna powierzchnia wystawiennicza będzie przydzielana na podstawie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Wypełniony formularz należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 19 kwietnia na adres: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Biuro Promocji i Informacji Publicznej, Rynek 1, 32-300 Olkusz. W przypadku preferowanej drogi elektronicznej, skan formularza należy wysyłać na adres mailowy promocja@olkusz.eu. Pytania można kierować również pod numerem telefonu 32 626 01 60. Spośród nadesłanych ofert zostanie wybranych minimum 10 wystawców, którzy otrzymają możliwość skorzystania z bezpłatnej powierzchni wystawienniczej w drewnianym domku o wymiarach 3x2m. Regulamin Jarmarku oraz Formularz zgłoszenia dostępne na stronie www.olkusz.eu.

zdjęcie główne: Mateusz Łebek Fotografia

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *