Na Dniach Olkusza ponownie zagości Jarmark Rękodzieła i Produktów Lokalnych

Jesteś lokalnym rzemieślnikiem, wykonujesz rękodzieło, oferujesz ekologiczną lub regionalną żywność i chcesz pokazać mieszkańcom Olkusza, jak wspaniałe produkty powstają w Twoim warsztacie lub wytwórni? Doskonałą okazją do tego będzie organizowany już po raz trzeci Jarmark Rękodzieła i Produktów Lokalnych podczas Święta Srebra, czyli Dni Olkusza 2019. Swój bezpłatny udział w jarmarku można zgłaszać do 19 kwietnia!

baner jarmark 2019 - Na Dniach Olkusza ponownie zagości Jarmark Rękodzieła i Produktów Lokalnych

Podobnie, jak w poprzednich edycjach imprezy, mile widziani są wytwórcy regionalnych wyrobów rzemieślniczych, użytkowych i artystycznych, biżuterii oraz naturalnych produktów spożywczych i kosmetyków, prowadzący działalność na terenie Miasta i Gminy Olkusz. W miarę wolnych miejsc przyjmowane będą również zgłoszenia rękodzielników z pozostałych gmin Powiatu Olkuskiego. Rok temu w dwudziestu drewnianych domkach na ulicy Krakowskiej kupić można było ręcznie wykonane dekoracje do domu, chleby, wędliny, biżuterię, miody, zabawki dla dzieci, ekologiczne gry edukacyjne, drewniane przybory domowe i wiele innych. Różnorodność oferowanych produktów i ich jakość zachęcały uczestników Święta Srebra do oglądania i zakupów.

Zapraszam naszych lokalnych rzemieślników i producentów do wzięcia udziału w Jarmarku. Jest to bowiem doskonała okazja do bezpłatnej i szerokiej promocji własnej działalności, która w wielu przypadkach zaowocowała nowymi klientami i interesującymi współpracami, nawet z zagranicznymi odbiorcami – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Bezpłatna powierzchnia wystawiennicza będzie przydzielana na podstawie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Wypełniony formularz należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 19 kwietnia na adres: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Biuro Promocji i Informacji Publicznej, Rynek 1, 32-300 Olkusz. W przypadku preferowanej drogi elektronicznej, skan formularza należy wysyłać na adres mailowy promocja@olkusz.eu. Pytania można kierować również pod numerem telefonu 32 626 01 60. Spośród nadesłanych ofert zostanie wybranych minimum 10 wystawców, którzy otrzymają możliwość skorzystania z bezpłatnej powierzchni wystawienniczej w drewnianym domku o wymiarach 3x2m. Regulamin Jarmarku oraz Formularz zgłoszenia dostępne na stronie www.olkusz.eu.

zdjęcie główne: Mateusz Łebek Fotografia

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *