MTS Żory – SPR Olkusz 29:33. „Srebrne Lwice” gonią czołówkę ligi

2018-11-12 /244

Drużyna SPR Olkusz, prowadzona przez trenera Marcina Księżyka, pokonała na wyjeździe MTS Żory 33:29 w spotkaniu 7. kolejki Pierwszej Ligi kobiet w piłce ręcznej. W kadrze na to spotkanie znalazły się dwie młode wychowanki klubu, czyli Oliwia Sołościuk oraz Adriana Kasprowicz, które nie tak dawno rozpoczęły swoją przygodę z seniorskim handballem.

Lepiej w sobotnie spotkanie weszły zawodniczki MTS-u, które po pierwszych 10 minutach gry prowadziły 6:4. Na złapanie właściwego rytmu przez zawodniczki SPR-u nie trzeba było jednak długo czekać, gdyż w już 22. minucie „Srebrne Lwice” prowadziły 11:12. Od tej chwili podopieczne Marcina Księżyka z każdą minutą gry powiększały tylko swoją przewagę nad gospodyniami. Wynik pierwszej połowy spotkania na 14:19 ustaliła Natalia Kolonko.

Przez całą drugą część spotkania drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz utrzymywała bezpieczną przewagę nad rywalkami. Bramkę ekipy z Żor, strzeżoną przez Paulinę Matczak, nękały głównie Natalia Kolonko, Paula Masiuda oraz Klaudia Zub. Rezultat zawodów na 29:33 ustaliła niezawodna tego dnia rozgrywająca olkuskiej drużyny Natalia Kolonko. Zdobyła ona również tego dnia najwięcej, bo aż 11, bramek dla naszej drużyny. SPR Olkusz po tym spotkaniu z 9 punktami na koncie zajmuje 7. lokatę w lidze, tracąc do lidera SPR JKS Jarosław również 9 oczek. Warto jednak nadmienić, że olkuska ekipa ma jeszcze do rozegrania 2 zaległe mecze.

„Srebrne Lwice” swoje następne spotkanie rozegrają już w sobotę 17 listopada o godzinie 17:00. Zmierzą się wówczas przed własną publicznością z zespołem Imperium FutureNet Katowice. Już teraz serdecznie zapraszam wszystkich kibiców do hali MOSiR w Olkusz, przy ul. Wiejskiej 1A, na mecz z beniaminkiem 1. Ligi Kobiet w piłce ręcznej. Tych z Państwa, którzy nie będą mogli osobiście dopingować naszych „Srebrnych Lwic” i być ich przysłowiowym ósmym zawodnikiem, zapraszam za to do oglądania transmisji na żywo z tego spotkania, która rozpocznie się równo z pierwszym gwizdkiem sędziego na naszej stronie na Facebooku.