MTS Żory – SPR Olkusz 28:31. „Srebrne Lwice” coraz bliżej awansu do Ekstraklasy!

Szczypiornistki SPR Olkusz, prowadzone przez trenera Marcina Księżyka, pokonały na wyjeździe MTS Żory 28:31, umacniając się na pozycji lidera 1. Ligi na trzy kolejki do końca sezonu. Najwięcej, bo aż 7 bramek dla olkuskiej drużyny rzuciła Paula Masiuda.

Wczorajsze spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich minut, pomimo tego, że zawodniczki MTS-u miały być jedynie tłem dla liderujących w tegorocznych rozgrywkach Olkuszanek. Po 15 minutach „Srebrne Lwice” prowadziły 6:8, jednak za sprawą serii celnych rzutów Zuzanny Mikosz, ekipa z Żor w ciągu 7 minut odwróciła wynik spotkania na 11:8. Po pierwszej połowie spotkania na tablicy widniał wynik 16:13 i wiele wskazywało na to, że zgromadzeni na trybunach kibice mogą być świadkami niemiłej dla naszej drużyny niespodzianki.

Po zmianie stron na parkiecie zobaczyliśmy jednak odmienioną drużynę SPR-u i dzięki skutecznym interwencjom w bramce Aleksandry Petlic oraz celnym rzutom oddawanym przez Paulę Masiudę, Natalię Kolonko oraz Weronikę Łyczak, olkuskiej drużynie udało się wrócić na właściwy tor. Ostatnie 12 minut spotkania były już w zasadzie pokazem koncertowej gry naszego zespołu. Końcowy wynik spotkania na 28:31 dla SPR-u Olkusz ustaliła pod koniec meczu Natalia Kolonko.

Następne ligowe spotkanie „Srebrne Lwice” rozegrają przed własną publicznością 14 kwietnia o godzinie 17:00. Przeciwnikiem olkuskiej drużyny będzie KS Otmęt Krapkowice. Ekipa z Województwa Opolskiego obecnie zajmuje 9. miejsce tabeli. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do dopingowania naszych dziewczyn w końcowej fazie walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.