MTS Żory – SPR Olkusz 28:31. „Srebrne Lwice” coraz bliżej awansu do Ekstraklasy!

Szczypiornistki SPR Olkusz, prowadzone przez trenera Marcina Księżyka, pokonały na wyjeździe MTS Żory 28:31, umacniając się na pozycji lidera 1. Ligi na trzy kolejki do końca sezonu. Najwięcej, bo aż 7 bramek dla olkuskiej drużyny rzuciła Paula Masiuda.

Wczorajsze spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich minut, pomimo tego, że zawodniczki MTS-u miały być jedynie tłem dla liderujących w tegorocznych rozgrywkach Olkuszanek. Po 15 minutach „Srebrne Lwice” prowadziły 6:8, jednak za sprawą serii celnych rzutów Zuzanny Mikosz, ekipa z Żor w ciągu 7 minut odwróciła wynik spotkania na 11:8. Po pierwszej połowie spotkania na tablicy widniał wynik 16:13 i wiele wskazywało na to, że zgromadzeni na trybunach kibice mogą być świadkami niemiłej dla naszej drużyny niespodzianki.

Po zmianie stron na parkiecie zobaczyliśmy jednak odmienioną drużynę SPR-u i dzięki skutecznym interwencjom w bramce Aleksandry Petlic oraz celnym rzutom oddawanym przez Paulę Masiudę, Natalię Kolonko oraz Weronikę Łyczak, olkuskiej drużynie udało się wrócić na właściwy tor. Ostatnie 12 minut spotkania były już w zasadzie pokazem koncertowej gry naszego zespołu. Końcowy wynik spotkania na 28:31 dla SPR-u Olkusz ustaliła pod koniec meczu Natalia Kolonko.

Następne ligowe spotkanie „Srebrne Lwice” rozegrają przed własną publicznością 14 kwietnia o godzinie 17:00. Przeciwnikiem olkuskiej drużyny będzie KS Otmęt Krapkowice. Ekipa z Województwa Opolskiego obecnie zajmuje 9. miejsce tabeli. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do dopingowania naszych dziewczyn w końcowej fazie walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Tabela Pierwszej Ligi:

1. SPR Olkusz 36. pkt.
2. AZS AWF Warszawa 34. pkt.
3. SPR Sośnica Gliwice 33. pkt.
4. MKS AZS UMCS Lublin 31. pkt.
5. MTS Żory 25 pkt

zdjęcie: Biały Wilk – Fotokompozytor

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *