MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – SPR Olkusz 23:32. Olkuszanki górą w „Derbach Małopolski”!

SPR Olkusz pewnie pokonał MKS Olimpię-Beskid Nowy Sącz w spotkaniu 15. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Sobotnia wygrana jest dla naszych zawodniczek tym bardziej prestiżowa, że starcie to określane jest mianem „Derbów Małopolski”. Warty podkreślenia jest również fakt, iż swoje premierowe trafienie na parkietach zaplecza szczypiorniakowej Ekstraklasy zaliczyła 16-letnia Adriana Kasprowicz.

Choć pierwsze trafienie w tym spotkaniu należało do gospodyń, to drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz zdominowała grę już od jego samego początku. W konsekwencji pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 11:17. O ile pierwsze 30 minut mogły jeszcze budzić jakiekolwiek emocje, tak w drugiej odsłonie meczu podopieczne trenera Marcina Księżyka całkowicie kontrolowały przebieg sobotniego pojedynku. Składne akcje w ataku na bramki zamieniały Laura Nawara, Paula Masiuda oraz Natalia Kolonko, a w bramce świetnie spisywała się Aleksandra Petlic. W 39. minucie spotkania „Srebrne Lwice” prowadziły już 13:23 i było jasne, że komplet punktów pojedzie tego dnia do Olkusza.

Warto także wspomnieć, że w 57. minucie meczu swoje premierowe trafienie na parkietach 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej zaliczyła zaledwie 16-letnia wychowanka naszego klubu Adriana Kasprowicz. Olkuszanki pokonały finalnie „Góralki” po fantastycznej grze 23:32. Najwięcej bramek, bo aż 11, rzuciła tego dnia Natalia Kolonko, która ze 134 trafieniami na swoim koncie goni Alonę Shupyk z SPR JKS Jarosław, której umieścić piłkę w bramce rywalek udało się już w tym sezonie w sumie 140 razy. Co jednak istotne, rozgrywająca SPR-u rozegrała o jedno spotkanie mniej, także wciąż ma bardzo duże szanse na zgarnięcie tytułu „Królowej Strzelczyń”.

Okazję ku dogonieniu rozgrywającej ekipy z Jarosławia będzie miała już 2 marca, kiedy to „Srebrne Lwice” podejmą w hali MOSiR w Olkuszu ekipę UKS Varsovia Warszawa. Dyspozycja Pani Natalii będzie w tym meczu kluczowa, jako że będzie to niezwykle istotne spotkanie dla całego naszego zespołu. Podopieczne trenera Marcina Księżyka z 31. punktami na swoim koncie zajmują bowiem obecnie 4. miejsce w ligowej tabeli, tracąc 3 „oczka” właśnie do UKS Varsovii Warszawa. Jeżeli Olkuszanki chcą zająć w tym sezonie miejsce na podium, to za 2 tygodnie muszą zdobyć 3 punkty.

Gorąco zachęcam zatem wszystkich do przyjścia do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, zlokalizowanej przy ul. Wiejskiej 1A i zostania przysłowiowym „ósmym zawodnikiem” naszej drużyny. Tych z Państwa, którzy nie będą w stanie osobiście dopingować naszych „Srebrnych Lwic”, zachęcam z kolei tradycyjnie do oglądania transmisji na żywo z tego spotkania, które rozpocznie się równo z pierwszym gwizdkiem sędziego na naszej stronie na Facebooku.

zdjęcie główne (przykładowe): Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *