MKS AZS UMCS Lublin – SPR Olkusz 31:32. „Srebrne Lwice” zapewniły sobie finisz na 4. miejscu

SPR Olkusz po trzymającym w napięciu do ostatnich chwil spotkaniu pokonał na wyjeździe MKS AZS UMCS Lublin w 21. kolejce 1 Lig Kobiet w piłce ręcznej i zapewnił sobie zakończenie obecnego sezonu na 4. pozycji. Podopieczne trenera Marcina Księżyka mają jeszcze także matematyczne szanse na ukończenie obecnego sezonu na podium.

Wczoraj Olkuszanki przystępowały do pojedynku z drużyną MKS AZS UMCS Lublin z 4. pozycji w tabeli, mając na swoim koncie 40 punktów. Ekipa z województwa lubelskiego z 37 „oczkami” zajmowała z kolei 5. lokatę. Spotkanie to miało zatem kluczowe znaczenie w kontekście zakończenia sezonu 2018/2019 na 4. miejscu. „Srebrne Lwice” stanęły jednak na wysokości zadania i wywiozły z Lublina komplet punktów. Dzięki temu, przed ostatnią kolejką są one już pewne 4. lokaty i wciąż posiadają pewne szanse na zakończenie rozgrywek na ligowym podium.

Ku temu potrzebna jest jednak porażka UKS Varsovii Warszawa z MKS-em Olimpią-Beskid Nowy Sącz we wtorek. W ostatniej, 22. kolejce SPR zmierzy się z kolei z ostatnim w tabeli KS-em Otmęt Krapkowice. Jeżeli nasze zawodniczki wygrałyby wysoko z „czerwoną latarnią” ligi, to mogłyby liczyć na 3. miejsce. Warszawianki posiadają co prawda lepszy o 23 trafienia bilans bramkowy, ale 3 ostatnie spotkania z Krapkowiczankami podopieczne trenera Marcina Księżyka wygrały kolejno 14-stoma, 16-stoma i 18-stoma bramkami. Można zatem powiedzieć, że olkuskie piłkarki posiadają jeszcze chociaż teoretyczne szanse.

Olkuszanki pewnie weszły w sobotnie spotkanie, wychodząc na prowadzenie 0:4, którego nie oddały już do końca pierwszej połowy. „Srebrne Lwice” cały czas utrzymywały około 3-bramkową nad swoimi rywalkami i kontrolowały przebieg spotkania. Więcej emocji kibiców czekało w drugich 30 minutach, jako że już 4 minuty po wznowieniu gry szczypiornistkom z Lublina udało się doprowadzić do wyrównania, a minutę później wyjść na pierwsze (i jak się również później okazało ostatnie) w tym meczu prowadzenie 21:20.

Od tego momentu, aż do zakończenia spotkania, mecz toczył się praktycznie bramka za bramkę, a pojedynek trzymał kibiców w napięciu aż do ostatnich sekund. Dość powiedzieć, że od 39. do 48. minuty stan meczu zmieniał się kolejno na… 23:23, 23:24, 24:24, 24:25, 25:25, 25:26, 26:26, 26:27, 27:27, 27:28, 28:28, 28:29 i 29:29. Na dwie minuty do końca spotkania na tablicy widniał wynik 31:31 i nikt nie mógł być pewny, kto wyjdzie z tego starcia zwycięsko. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały nasze piłkarki i w ostatniej minucie meczu wyszły na prowadzenie 31:32. Chwilę później takim wynikiem zakończył się również cały pojedynek.

Po 21. kolejkach 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej szczypiornistki UKS Varsovii Warszawa zajmują 3. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 46 punktów (bilans bramkowy +100), a 4. pozycję z 43 punktami zajmuje SPR Olkusz (bilans bramkowy +77). Znajdująca się na 5. lokacie SPR Sośnica Gliwice nie jest już w stanie zagrozić Olkuszankom, gdyż posiada ona tylko 38 „oczek”. W ostatniej kolejce trwającego sezonu podopieczne Marcina Księżyka są już zatem pewne, że nie pogorszą swojej pozycji w lidze, a, przynajmniej teoretycznie, mają szansę ją poprawić.

Niezwykle ciekawie zapowiada się również pojedynek o miano Królowej Strzelczyń 1. Ligi. W tym roku rywalizacja została zdominowana przez Natalię Kolonko z SPR-u Olkusz oraz Alonę Shupyk z SPR-u JKS Jarosław. Rozgrywająca naszej drużyny, dzięki 11 zdobytym we wczorajszym meczu bramkom, ma na swoim koncie 188 trafień, a zawodniczka ekipy z Podkarpacia 191. „Srebrne Lwice” zmierzą się jednak w ostatniej kolejce z teoretycznie słabszą drużyną, więc emocje powinny towarzyszyć nam do samego końca. Mecze 22. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej odbędą się już we wtorek 30 kwietnia.
zdjęcie główne (przykładowe): Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *