Mieszkaniec ziemi olkuskiej walczy o 300 000 zł. za niesłuszny pobyt w więzieniu

Prawie 300 tysięcy złotych domaga się Grzegorz P. za niesłuszny pobyt w więzieniu. Mieszkaniec ziemi olkuskiej spędził niesłusznie „za kratkami” 7 miesięcy i 4 dni.

Mężczyzna przebywał w areszcie tymczasowym w okresach od 17 do 20 listopada 2008 roku oraz od 30 grudnia 2008 do 30 lipca 2009 roku jako podejrzany o wymuszenie pieniędzy. W późniejszym czasie Sąd Rejonowy w Olkuszu uniewinnił go od stawianych mu zarzutów. Grzegorz P. na razie wywalczył już 43 000 zł odszkodowania, choć stara się o dużo więcej. Wynika to z faktu, że przebywając w areszcie miał on nie mieć możliwości podjęcia uzgodnionej już z firmą budowlaną pracy w Norwegii i stracić z tego tytułu 48 tysięcy złotych.

Przed zatrzymaniem miał on ponadto pracować na terenie Holandii, gdzie ulec miał wypadkowi samochodowemu. Pomimo urazu barku i szyi Grzegorz P. miał na własną prośbę wypisać się z szpitala, by nie ponosić kosztów leczenia za granicą. Jak informuje Gazeta Krakowska, z powodu aresztowania mężczyzna nie mógł się zgłosić z dokumentacją medyczną do towarzystwa ubezpieczeniowego, by otrzymać odszkodowanie. Z tego tytułu miał stracić 20 tysięcy euro. Mieszkaniec ziemi olkuskiej miał ponadto zostać zatrzymany na oczach rodziny, a jego więzy rodzinne się rozpaść. Dlatego też Grzegorz P. wnosi o przyznanie mu 150 000 zł zadośćuczynienia i podwyższenie dotychczasowego odszkodowania o 128 tysięcy złotych.

źródło: gazetakrakowska.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *