Mieszkaniec ziemi olkuskiej walczy o 300 000 zł. za niesłuszny pobyt w więzieniu

Prawie 300 tysięcy złotych domaga się Grzegorz P. za niesłuszny pobyt w więzieniu. Mieszkaniec ziemi olkuskiej spędził niesłusznie „za kratkami” 7 miesięcy i 4 dni.

Mężczyzna przebywał w areszcie tymczasowym w okresach od 17 do 20 listopada 2008 roku oraz od 30 grudnia 2008 do 30 lipca 2009 roku jako podejrzany o wymuszenie pieniędzy. W późniejszym czasie Sąd Rejonowy w Olkuszu uniewinnił go od stawianych mu zarzutów. Grzegorz P. na razie wywalczył już 43 000 zł odszkodowania, choć stara się o dużo więcej. Wynika to z faktu, że przebywając w areszcie miał on nie mieć możliwości podjęcia uzgodnionej już z firmą budowlaną pracy w Norwegii i stracić z tego tytułu 48 tysięcy złotych.

Przed zatrzymaniem miał on ponadto pracować na terenie Holandii, gdzie ulec miał wypadkowi samochodowemu. Pomimo urazu barku i szyi Grzegorz P. miał na własną prośbę wypisać się z szpitala, by nie ponosić kosztów leczenia za granicą. Jak informuje Gazeta Krakowska, z powodu aresztowania mężczyzna nie mógł się zgłosić z dokumentacją medyczną do towarzystwa ubezpieczeniowego, by otrzymać odszkodowanie. Z tego tytułu miał stracić 20 tysięcy euro. Mieszkaniec ziemi olkuskiej miał ponadto zostać zatrzymany na oczach rodziny, a jego więzy rodzinne się rozpaść. Dlatego też Grzegorz P. wnosi o przyznanie mu 150 000 zł zadośćuczynienia i podwyższenie dotychczasowego odszkodowania o 128 tysięcy złotych.

źródło: gazetakrakowska.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *