Mieszkaniec Wolbromia wyszedł z więzienia i od razu dokonał włamania

Wolbromscy Policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do domu jednorodzinnego i kradzież różnych przedmiotów. Jak mówił sprawca, chciał on się urządzić po wyjściu z więzienia.

W piątek 11 stycznia funkcjonariusze otrzymali telefoniczne zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego w Wolbromiu. Zdarzenie miało mieć miejsce w okresie ostatniego tygodnia, a dom ten obecnie nie był zamieszkały. Z relacji właścicielki ustalono, że z wnętrza budynku skradziono grzejnik aluminiowy, butlę gazową, kuchenkę gazową, radio, dekoder telewizji naziemnej, drabinę, lustro łazienkowe, dywan i inne drobne przedmioty wyposażenia domu.

Podczas przeprowadzonych na miejscu zdarzenia oględzin ustalono, że złodziej dostał się do środka po wybiciu okna od strony podwórka. Podjęte po włamaniu czynności doprowadziły policjantów do ustalenia tożsamości złodzieja i jego zatrzymania. Okazał się nim być 45-letni mieszkaniec Wolbromia, który już wcześniej karany był za podobne przestępstwa. Policjanci zatrzymali go w miejscu jego zamieszkania i podczas przeszukania odnaleźli większość skradzionych przedmiotów, które następnie zwrócono pokrzywdzonej.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył obszerne wyjaśnienia. Jak twierdził, do takiego zachowania skłoniła go chęć urządzenia się po wyjściu z więzienia. Wolbromianin usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Ponadto grozi mu teraz wyższy wymiar kary, gdyż będzie odpowiadał jako recydywista. Zgodnie z art. 279§ 1 Kodeksu Karnego: „Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”. Jak mówi z kolei art. 278§ tego kodeksu: „Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *