Mieszkaniec Wolbromia odpowie za usiłowanie zabójstwa

W poniedziałek 16 marca wolbromscy policjanci wyważyli drzwi w jednym z tamtejszych mieszkań. Kiedy weszli do środka, zauważyli jak mężczyzna zadaje ciosy 63-letniej kobiecie. Napastnik w prawej ręce trzymał rurkę, a w lewej nóż. Mężczyzna odpowie teraz za usiłowanie zabójstwa. Grozi mu kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

Dyżurny Komisariatu Policji w Wolbromiu zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z tamtejszych mieszkań przyjął około godziny 8:30. Mundurowi, wraz z pogotowiem ratunkowym, niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Z mieszkania dobiegały krzyki i odgłosy awantury. Pomimo wezwań funkcjonariuszy i głośnego dobijania się do drzwi nikt nie otwierał. Z uwagi na realne zagrożenie dla życia i zdrowia, stróże prawa podjęli decyzję o użyciu siły fizycznej i wyważyli drzwi. Kiedy weszli do środka, zauważyli jak mężczyzna zadaje ciosy kobiecie.

Napastnik w prawej ręce trzymał rurkę, a w lewej nóż i nie reagował na żadne polecenia wydawane przez policjantów. Mundurowi natychmiast obezwładnili i zatrzymali zatem agresora. 63-letnia kobieta z obrażeniami głowy i rąk została przewieziona do szpitala. Następnego dnia prokurator przestawił zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Za czyn ten grozi mu kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie. Wobec podejrzanego sąd zastosował również tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *