Mieszkaniec Wolbromia odpowie za usiłowanie zabójstwa

W poniedziałek 16 marca wolbromscy policjanci wyważyli drzwi w jednym z tamtejszych mieszkań. Kiedy weszli do środka, zauważyli jak mężczyzna zadaje ciosy 63-letniej kobiecie. Napastnik w prawej ręce trzymał rurkę, a w lewej nóż. Mężczyzna odpowie teraz za usiłowanie zabójstwa. Grozi mu kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

Dyżurny Komisariatu Policji w Wolbromiu zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z tamtejszych mieszkań przyjął około godziny 8:30. Mundurowi, wraz z pogotowiem ratunkowym, niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Z mieszkania dobiegały krzyki i odgłosy awantury. Pomimo wezwań funkcjonariuszy i głośnego dobijania się do drzwi nikt nie otwierał. Z uwagi na realne zagrożenie dla życia i zdrowia, stróże prawa podjęli decyzję o użyciu siły fizycznej i wyważyli drzwi. Kiedy weszli do środka, zauważyli jak mężczyzna zadaje ciosy kobiecie.

Napastnik w prawej ręce trzymał rurkę, a w lewej nóż i nie reagował na żadne polecenia wydawane przez policjantów. Mundurowi natychmiast obezwładnili i zatrzymali zatem agresora. 63-letnia kobieta z obrażeniami głowy i rąk została przewieziona do szpitala. Następnego dnia prokurator przestawił zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Za czyn ten grozi mu kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie. Wobec podejrzanego sąd zastosował również tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *