Mieszkaniec Wolbromia nie dał się oszukać metodą „na pracownika wodociągów”

Wciąż można usłyszeć o różnych metodach oszustwa, takich jak „na wnuczka”, policjanta, prokuratora czy domokrążcę, mających na celu szybkie zdobycie czyichś pieniędzy. Na szczęście coraz więcej osób jest świadome zagrożenia i potrafi poprawnie reagować w takich sytuacjach. Przykładem może być mieszkaniec Wolbromia, który nie dał się oszukać „na pracownika wodociągów”.

Do mężczyzny 16 maja zadzwoniła osoba podająca się za pracownika wodociągów. Oszust przedstawił się używając nazwiska Muszyński i twierdził, że ofiara nie uregulowała należności za wodę, chcąc podać numer rachunku bankowego, na który należy wpłacić rzekome zaległości. Do wyłudzenia pieniędzy na szczęście nie doszło, gdyż Wolbromianin wykazał się czujnością, przerwał rozmowę, skontaktował się z zakładem wodociągów i poinformował o zaistniałej sytuacji.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu olkuskiego policjanci apelują o czujność i rozwagę. Przypominają oni, że oszuści nie cofną się przed żadnym sposobem zdobycia pieniędzy. Bardzo często wykorzystują oni także czyjąś łatwowierność, więc należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania i nie przelewać pieniędzy na konta wskazane przez rozmówców, nie przekazywać ich osobom obcym oraz nie wpuszczać do domu nieznajomych. Warto również zadzwonić do odpowiedniej instytucji i sprawdzić czy dana osoba naprawdę jest jej przedstawicielem, a w razie wątpliwości powiadomić policję.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *