Mieszkaniec Powiatu Olkuskiego postrzelony przez policjanta. Jest w stanie ciężkim

Do scen rodem z filmów gangsterskich doszło we wtorek w Krakowie. 25-latek z Powiatu Olkuskiego próbował uciec policjantom, którzy zatrzymali go do kontroli drogowej, a następnie wdał się w szarpaninę z jednym z nich i próbował wyrwać mu broń. Funkcjonariusz nie miał wyboru i musiał postrzelić mężczyznę.

Do zdarzenia doszło na osiedlu Dywizjonu 303 na Nowej Hucie w Krakowie, kiedy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki BMW 520. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowcy, a następnie poinformowali go, że zostanie on poddany badaniom na obecność narkotyków. W tym momencie mężczyzna miał zacząć zachowywać się agresywnie, uderzył kontrolującego go policjanta w twarz i zaczął uciekać na piechotę.

Policjanci rzucili się w pościg za mężczyzną i jednemu z nich udało się przewrócić uciekiniera na ziemię. 25-latek chwycił wtedy jednak za kaburę policjanta i usiłował wyciągnąć mu broń. Widząc to, drugi policjant oddał strzał ostrzegawczy. Podejrzany oswobodził się z uścisku i ponownie rzucił do ucieczki. Mundurowy oddał wtedy drugi strzał ostrzegawczy, aż w końcu wycelował w uciekiniera i go postrzelił. Ranny mieszkaniec Powiatu Olkuskiego w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie przeszedł dwie operacje.

Obecnie trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia całego zdarzenia. Prokuratura przesłuchała dotąd świadka, który widział pościg oraz pasażerkę BMW. W pojeździe, którym poruszał się zatrzymany mężczyzna, znaleziono m.in. maczety. Zabezpieczono także broń służbową należącą do policjantów, wideorejestrator z radiowozu oraz zapis monitoringów z pobliskich budynków.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *