Mieszkaniec Klucz ranił nożem policjanta

55-letni mężczyzna, który napadł na policjanta i znieważył interweniujących funkcjonariuszy odpowie za swoje zachowanie. Decyzją Sądu Rejonowego w Olkuszu mężczyzna trafił na razie na trzy miesiące do aresztu. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 27 grudnia po godzinie 22:00 w Gminie Klucze. Policjanci zostali wezwani na interwencję domową dotyczącą awantury z konkubentem. Z informacji wynikało, że 55-latek wyrzucił z domu konkubinę, zamknął drzwi na klucz i nie chciał jej wpuścić do środka, pomimo że była ona właścicielką posesji. Początkowo podczas interwencji mężczyzna zachowywał się kulturalnie i był spokojny. Dopiero gdy poinformowano go o konieczności opuszczenia domu ten chwycił za nóż i skierował go w stronę jednego z mundurowych. Funkcjonariusz odparł cios nogą i po chwili napastnik został obezwładniony przez policjantów.

55-latka bezzwłocznie zatrzymano i doprowadzono do policyjnej celi. Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny i zaczął znieważać funkcjonariuszy. Dzień później do sądu trafił wniosek prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanta z raną ciętą nogi przewieziono do szpitala w Olkuszu, gdzie udzielona została mu pomoc medyczna. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *