Mieszkaniec gminy Wolbrom jechał pijany samochodem, który ukradł godzinę wcześniej

Zarzuty kradzieży pojazdu oraz kierowania w stanie nietrzeźwości usłyszał 23-letni mieszkaniec gminy Wolbrom. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara odpowiednio do 5 lat pozbawienia wolności oraz do 2 lat pozbawienia wolności i co najmniej 500 zł grzywny.

Na parkingu jednej z firm budowlanych w gminie Olkusz skradziony został zaparkowany tam Fiat Seicento. Przestępca wszedł bowiem na teren firmy i wykorzystując nieuwagę właściciela wsiadł do otwartego pojazdu, w którego stacyjce znajdowały się kluczyki, po czym odjechał nim z miejsca zdarzenia. Informacja o kradzieży natychmiast została przekazana patrolom będącym na służbie. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, sprawdzili monitoring i przeprowadzili rozmowy z osobami posiadającymi informacje dotyczące zdarzenia, a technik kryminalistyki przeprowadził oględziny i zabezpieczył ślady.

Policjantom Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego udało się zatrzymać sprawcę na Drodze Wojewódzkiej nr 783 w kierunku Wolbromia już niespełna godzinę po otrzymaniu wspomnianych informacji. W trakcie dalszych czynności okazało się ponadto, że mieszkaniec gminy Wolbrom kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, jako że przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny blisko promil alkoholu w organizmie. 23-latek tłumaczył mundurowym, że skradł samochód bo chciał dojechać nim do domu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *