Mieszkańcy sami posprzątali „Dolinkę” na Osiedlu Młodych w Olkuszu

Kilkunastu mieszkańców Olkusza postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie posprzątać otaczającą ich okolicę. W czynie społecznym zapelnili oni wczoraj kilka worków śmieciami zebranymi na terenie „Dolinki” na Osiedlu Młodych. Wśród nich można było znaleźć pozostawione w pobliżu drzew butelki po piwie, opakowania po artykułach spożywczych czy nawet worki z odpadami budowlanymi.

IMG 20190808 192547 min - Mieszkańcy sami posprzątali "Dolinkę" na Osiedlu Młodych w Olkuszu

Oddolna i spontaniczna akcja sprzątania „Dolinkę” pokazała, że na Osiedlu Młodych jest wiele młodych osób, które czują się odpowiedzialne za miejsce, w którym mieszkają. Symptomatyczne jest takze to, że w wydarzeniu nie brały osoby, które tak chętnie krytykują prace w „Dolince” i zza ekranu komputera wskazują, w którym miejscach jest brudno na Osiedlu – komentuje Radny Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciech Ozdoba.

Chętni mieszkańcy na sprzątanie okolicy umówili się przez internet. Pomysłodawcą akcji był jeden z mieszkańców Mateusz Kłębek. Samodzielne sprzątanie osiedla wzbudziło niemałe zainteresowanie wśród przechodniów, a niektórzy z nich nawet chętnie włączali się do pomocy. Dzięki temu w około godzinę uczestnikom akcji udało się zapełnić śmieciami kilka worków, które w sumie ważyły ponad 100 kilogramów. Mieszkańcy wspólnie stwierdzili, że takie akcje skutecznie pomagają zmienić swoje otoczenie na nieco piękniejsze i w przyszłości zamierzają powtórzyć wspólne sprzątanie.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *