Mieszkańcy sami posprzątali „Dolinkę” na Osiedlu Młodych w Olkuszu

Kilkunastu mieszkańców Olkusza postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie posprzątać otaczającą ich okolicę. W czynie społecznym zapelnili oni wczoraj kilka worków śmieciami zebranymi na terenie „Dolinki” na Osiedlu Młodych. Wśród nich można było znaleźć pozostawione w pobliżu drzew butelki po piwie, opakowania po artykułach spożywczych czy nawet worki z odpadami budowlanymi.

IMG 20190808 192547 min - Mieszkańcy sami posprzątali "Dolinkę" na Osiedlu Młodych w Olkuszu

Oddolna i spontaniczna akcja sprzątania „Dolinkę” pokazała, że na Osiedlu Młodych jest wiele młodych osób, które czują się odpowiedzialne za miejsce, w którym mieszkają. Symptomatyczne jest takze to, że w wydarzeniu nie brały osoby, które tak chętnie krytykują prace w „Dolince” i zza ekranu komputera wskazują, w którym miejscach jest brudno na Osiedlu – komentuje Radny Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciech Ozdoba.

Chętni mieszkańcy na sprzątanie okolicy umówili się przez internet. Pomysłodawcą akcji był jeden z mieszkańców Mateusz Kłębek. Samodzielne sprzątanie osiedla wzbudziło niemałe zainteresowanie wśród przechodniów, a niektórzy z nich nawet chętnie włączali się do pomocy. Dzięki temu w około godzinę uczestnikom akcji udało się zapełnić śmieciami kilka worków, które w sumie ważyły ponad 100 kilogramów. Mieszkańcy wspólnie stwierdzili, że takie akcje skutecznie pomagają zmienić swoje otoczenie na nieco piękniejsze i w przyszłości zamierzają powtórzyć wspólne sprzątanie.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *