Mieszkańcy Gminy Klucze sami posprzątali kilka hektarów lasu

23 września w Rodakach (Gmina Klucze) mieszkańcy oraz uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej przeprowadzili akcję, w ramach której samodzielnie posprzątali kilka hektarów lasu. Uprzątnięte zostały także rowy przy Drodze Wojewódzkiej nr 791 na odcinku ok. półtora kilometra.

Bardzo cieszymy się, że udało nam się posprzątać choć część naszych terenów, które są notorycznie zaśmiecane przez mieszkańców oraz przejeżdżających przez naszą okolicę nieodpowiedzialnych kierowców. Niestety, mimo regularnego sprzątania, ogrom śmieci trafia do lasów z dnia na dzień. Dla przykładu, w posprzątanym przez nas w poniedziałek miejscu przy drodze do źródełka pod Świniuszką już we wtorek pojawiły się nowe śmieci – mówi Radna Gminy Klucze, a zarazem mieszkanka Rodak Halina Ładoń.

Podczas akcji dorosłym udało się zebrać ponad 20 worków śmieci. a uczniom Szkoły Podstawowej w Rodakach wraz z ich opiekunami 5 worków, które dostarczył mieszkańcom Urząd Gminy Klucze. Organizatorzy wydarzenia chcą kontynuować wspólne sprzątanie, jednocześnie apelując o pilnowanie w miarę możliwości swojej okolicy. Spacer po zaśmieconym lesie nie należy bowiem do przyjemności. Jednocześnie niezwykle istotne jest, by już od najmłodszych lat informować swoje dzieci o tym, jak ważna jest ochrona środowiska.

źródło: gmina-klucze.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *