Miejskie wydarzenia artystyczne i sportowe w Olkuszu odwołane z powodu koronawirusa

Codziennie słyszymy o nowych przypadkach zachorowania na koronawirusa, choć szczęśliwie w Olkuszu dotychczas nie potwierdzono żadnego przypadku wystąpienia COVID-19. Nie oznacza to jednak, że nie powinno się zachowywać szczególnych środków ostrożności, dlatego olkuski magistrat zadecydował o odwołaniu miejskich wydarzeń artystycznych i sportowych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców podjąłem decyzję o odwołaniu do końca marca wydarzeń artystycznych i sportowych, a także zajęć dodatkowych i warsztatów, zaplanowanych przez miejskie instytucje. Ich nowe terminy będą uzgadniane z organizatorami oraz podawane do wiadomości publicznej. Podobną rekomendację kieruję również w stronę prywatnych inicjatorów wydarzeń – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Włodarz „Srebrnego Miasta” zwrócił się także do mieszkańców z prośbą o ograniczenie wizyt w urzędach do niezbędnego minimum, zachęcając do korzystania z możliwości załatwiania spraw drogą elektroniczną bądź telefoniczną oraz dokonywania czynności płatniczych z domu poprzez bankowość elektroniczną. Decyzja władz miejskich uzupełnia przekazane wcześniej decyzje rządu o bezterminowym odwołaniu imprez masowych oraz o zamknięciu wszystkich żłobków, klubów dziecięcych, szkół, przedszkoli, klubów seniora, placówek kulturalnych, kin i muzeów do 25 marca. Zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej, w czwartek i w piątek szkoły podstawowe i przedszkola będą natomiast prowadziły wyłącznie zajęcia opiekuńcze.

Apeluję o zrozumienie dla podejmowanych przez nas działań. Mają one bowiem charakter profilaktyczny, służący ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zatem ochronie zdrowia i życia naszych najbliższych. Proszę również o zachowanie zdrowego rozsądku oraz o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i medycznych – podsumowuje burmistrz Piaśnik.

Przypominamy, że aktualne komunikaty dla naszego regionu dotyczące koronawirusa publikuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu. Ważne numery telefonów, w tym te dla osób, które mogły mieć kontakt z zarażonymi, znajdują się natomiast na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *