Maturzyści rozpoczęli dziś wakacje

     Wakacje zaczynają się w tym roku 23 czerwca, natomiast już dziś koniec szkoły świętowali maturzyści. Nie oznacza to jednak, że od dziś mogą leniuchować – przed nimi matury, rozpoczynające się już 4 maja.

     Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, Irena Majda, życzyła swoim podopiecznym powodzenia w egzaminie dojrzałości: „Za Wami trzy lata ciężkiej pracy. Gratuluję wszystkim uzyskanych wyników i życzę połamania długopisów na maturze. Wierzę, że będzie ona tylko formalnością i zarazem Waszą przepustką na wymarzone studia”.

     Tak optymistyczne podejście wydaje się być zasadne – na 215 tegorocznych absolwentów, aż 80 odebrało świadectwa z wyróżnieniem, a średnia szkolna wyniosła 4.55. Samo liceum zajęło 16 miejsce w Małopolsce, według Rankingu Liceów Ogólnokształcących Perspektywy.

     Nadchodzący weekend majowy będzie dla maturzystów ostatnią szansą na powtórki oraz doszlifowanie wiadomości. Swoje zmagania zaczną od części obowiązkowej – języka polskiego (4 maja), matematyki (5 maja) oraz języka angielskiego (8 maja). Ostatnie egzaminy na poziomie rozszerzonym odbędą się 24 maja.

Redakcja Kuriera Olkuskiego życzy tegorocznym maturzystom połamania piór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *