Mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie zajmowała się 4-letnią córką.

2022-10-03 /288
Mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie zajmowała się 4-letnią córką.
źródło: fot. freepik.com (zdjęcie poglądowe)

32-letnia kobieta została zatrzymana w Kluczach po tym, jak pod wpływem alkoholu sprawowała opiekę nad swoją 4-letnią córką. Sąd Rodzinny w Olkuszu dokładnie zbada sytuację rodzinną dziecka, a następnie podejmie odpowiednie działania. 

Policja w Kluczach została powiadomiona, że w mieszkaniu nietrzeźwa kobieta opiekuje się dzieckiem. Pod wskazany adres szybko przyjechali policjanci. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 32-letnią kobietę i jej 4-letnią córkę. Kobieta była nietrzeźwa i czuć było od niej woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że poziom alkoholu w jej krwi wynosił 2,3 promila. Dziecko zostało przekazane pod opiekę członków rodziny, ponieważ matka była nietrzeźwa i nie była w stanie sprawować opieki nad dzieckiem. 

- Policjanci ustalają teraz okoliczności tej sprawy. Jeśli okaże się, że kobieta swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Katarzyna Matras z komendy w Olkuszu.

Dokładne zbadanie sytuacji rodzinnej dziecka zostanie dokonane przez sąd rodzinny i na podstawie tych informacji zostaną podjęte dalsze decyzje dotyczące opieki.

Ewa Grzebyk

Ewa Grzebyk