Mając blisko trzy promile siedział na torach, gdy nadjeżdżał pociąg!

2022-07-14 /37
Mając blisko trzy promile siedział na torach, gdy nadjeżdżał pociąg!
źródło: fot. freepik.com

W sobotę 9 lipca po godzinie 20 na torowisku przy ul. Żuradzkiej w Olkuszu doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie 22-latek siedział na torach, gdy nadjeżdżał pociąg. Nieodpowiedzialne zachowanie pijanego mężczyzny, mogło spowodować zagrożenie w ruchu kolejowym i doprowadzić do tragedii. Policja apeluje o rozwagę i bezpieczne zachowanie na torowiskach oraz o przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę (09.07. br.) po godzinie 20 na torowisku przy ul. Żuradzkiej w Olkuszu. Zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym na torach otrzymał oficer dyżurny. Maszynista pociągu LHS linii Hrubieszów-Sławków, zauważył siedzącego na torach mężczyznę oraz stojącego obok niego drugiego. Reakcja maszynisty była natychmiastowa - niezwłocznie zaczął awaryjne hamowanie. 22-latek słysząc hamowanie pociągu, zszedł z torowiska, a pociąg przejechał obok niego. 

Mężczyźni próbowali uciec, jednak zostali ujęci przez maszynistę oraz jego pomocnika. O całym zdarzeniu natychmiast powiadomili policję. Po przybyciu na miejsce policji obaj mężczyźni zostali przebadani alkomatem. Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało, że 22-latek siedzący na torach miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu, a jego kolega ponad 1 promil. Mężczyzna nie był w stanie wytłumaczyć policjantom swojego zachowania, jednak niebawem będzie musiał ponieść tego konsekwencje. Na szczęście w całym tym zdarzeniu udało się uniknąć tragedii, a pijanemu 22-latkowi nic się ni stało.

Policja apeluje o rozwagę i bezpieczne zachowanie na torowiskach oraz o przestrzeganie obowiązujących przepisów. Informuje również, jak bardzo niebezpieczne może być przebywanie na torowisku czy tez przechodzenie przez tory w miejscach nieprzystosowanych do tego. 

Przechodząc przez tory warto pamiętać, że człowiek w starciu z maszyną ma bardzo małe szanse na przeżycie. Droga hamowania ciężkiej maszyny jest dość długa i nie zawsze maszynista jest w stanie zatrzymać skład pociągu, co może doprowadzić do tragicznym w skutkach wypadków.

Kuba Łuc

Kuba Łuc