Maciej Kiełtyka z Olkusza zwycięzcą Arnold Classic Europe 2019!

2019-10-05 /530
Maciej Kiełtyka z Olkusza zwycięzcą Arnold Classic Europe 2019!

Maciej Kiełtyka wygrał elitarny turniej kulturystyczny Arnold Classic Europe 2019 w kategorii +100! 34-Letni Olkuszanin ma już również na swoim koncie m.in. Wicemistrzostwo Polski.

W międzynarodowych zawodach wzięło udział ponad 900 osób z 51 krajów całego świata. Głównym faworytem do wygrania turnieju był, ważący aż 131,5 kg, Adam Kozyra z Ukrainy, który od lat deklasował większość konkurencji. „Czarnym koniem” Arnold Classic Europe 2019 okazał się jednak Maciej Kiełtyka z Olkusza, który po 2 latach przerwy od treningu przygotował fantastyczną formę i zwyciężył zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie mistrzostw. Ostatnie miejsce na podium, za nim oraz Adamem Kozyrą, przypadło dla Igora Borzova. Warto zaznaczyć, że w czołowej ósemce nie znalazł się żaden inny reprezentant Polski. Szansę na kolejny sukces Olkuszanin będzie miał już niebawem na Lahti na Nordic Cup w Finlandii.

Jadąc na turniej po ciuchu wierzyłem, że powalczę o top 3, bowiem wiedziałem, że poziom zawodów będzie stał na światowym poziomie. To wyzwanie motywowało mnie jednak do coraz cięższej pracy, a treningi wykonywałem czasem nawet na ponad 100%. Na mistrzostwa pojechałem ważąc 110,8 kg, a więc mniej, niż moi konkurenci. Kulturystyka to nie są jednak zawody w tym, kto więcej waży, więc byłem spokojny i trzymałem się swojego planu. Podczas pozowania czułem się świetnie i zacząłem wierzyć w to, że naprawdę mogę wygrać. Chciałbym podziękować wszystkim za wsparcie i doping. Nie sądziłem, że jest tyle osób, które mi kibicują. Jesteście niesamowici! – komentuje Maciej Kiełtyka.

W imieniu Redakcji Kuriera Olkuskiego serdecznie gratuluję Panu Maciejowi wygranej w Arnold Classic Europe 2019 oraz życzę powodzenia w przyszłych zmaganiach.

zdjęcia: strona Maciej Kiełtyka,trener,zawodnik IFBB na Facebooku