Łukasz Kmita zaprasza do debaty… i jednocześnie cenzuruje komentarze

W trakcie trwającej kampanii Łukasz Kmita stał się już bohaterem wielu kontrowersyjnych akcji. Tym razem kandydat PiS na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz w ogłoszeniu sponsorowanym na portalu lokalnej gazety zaprosił obecnego włodarza do debaty… jednocześnie wyłączając mieszkańcom możliwość komentowania tego artykułu.

Zaproszenie do debaty ma związek z nadchodzącą II turą wyborów na gospodarza Srebrnego Miasta, w której znaleźli się Roman Piaśnik oraz własnie Łukasz Kmita. Obecny Burmistrz dzięki 9778 głosom uzyskał 43,3% poparcia, a na kandydata Prawa i Sprawiedliwości swój głos postanowiło oddać 7600 mieszkańców, co przełożyło się na 33,6% poparcia. Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Krakowie postanowił zatem bezzwłocznie zabrać się do odrabiania straty, jednak wygląda na to, że zamiast z wysokiego „C”, zaczął on od lekkiej kompromitacji. Z jednej strony bowiem przekonuje on, że niezwykle ważna jest dla niego dyskusja nad przyszłością naszego miasta, a z drugiej tę samą możliwość odbiera mieszkańcom.

44571350 10215322754174719 4556908130088255488 o - Łukasz Kmita zaprasza do debaty... i jednocześnie cenzuruje komentarze

Na groteskowość tej sytuacji uwagę szybko zwrócili internauci: „A to dobre – w nawołaniu przez Kmitę do debaty Kmita zablokował możliwość komentowania… Hipokryzja tego człowieka w najlepszym wydaniu”  podsumowywał jeden z nich. Podobne uwagi pojawiały się także m.in. na profilu Łukasza Kmity na Facebooku. To nie pierwszy raz, kiedy obecny Radny Rady Powiatu Olkuskiego zdecydował się na taki ruch. Większość z jego artykułów sponsorowanych na portalu Przeglądu Olkuskiego również miała zablokowaną możliwość komentowania.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza sytuacja z udziałem Łukasza Kmity, która wywołała wiele kontrowersji. W trakcie trwającej kampanii wyborczej m.in. ogłosił on, że na spotkania przedwyborcze przemieszczał się będzie „KMITAbusem” bojąc się celowego blokowania jego spotkań przez władze miasta. Następnie, ku oburzeniu rodziców, jego autokar wyborczy podwoził dzieci do szkoły. Obecny Rady Rady Powiatu Olkuskiego obiecał również realizację programu, który jest realizowany już od czerwca, a potem na światło dzienne wyszła informacja, że w zeszłym roku wziął 20 tysięcy złotych nagrody z Ministerstwa Rolnictwa.

Jakie jest natomiast Państwa zdanie na ten temat? Czy zamierzacie Państwo oddać swoje głosy na kandydata PiS w II turze wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, które odbędą się już 4 listopada? Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

zdjęcia: Profil Łukasza Kmity na Facebooku

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

2 thoughts on “Łukasz Kmita zaprasza do debaty… i jednocześnie cenzuruje komentarze

  • październik 26, 2018 at 7:23 pm
    Permalink

    Jak to Pis. Jeszcze się nie nauczyliście że to komuna w przebraniu? Czyli coś Wam dają (wcześniej były „kartki” teraz 500+) oczywiscie najpierw coś zabierając, była też i cenzura jak i teraz Kmita Cenzuruje. Typowa komuna. Znów powraca hasło: KOMUNO WRÓĆ! BRAWO WYBORCY. Żebyście tylko potem nie musieli znów przeskakiwać przez płot, bo drugiego Nobla nikt już nie dostanie….

    Reply
  • Pingback:Rewelacji ciąg dalszy - Łukasz Kmita nowym Starostą? - Kurier Olkuski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *