Łukasz Kmita wszedł na zamknięty oddział, na którym badano obecność koronawirusa

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się Radny Rady Miejskiej w Olkuszu Łukasz Kmita, który… wszedł nieproszony na zamknięty oddział Nowego Szpitala w Olkuszu, na którym badany był wówczas pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Niemniej absurdalne, niż sam pomysł, było także tłumaczenie byłego kandydata na Burmistrza Olkusza, który porównał swój czyn do… „walki o niepodległość”. Zachowaniem przewodniczącego olkuskich struktur PiS oburzony jest nie tylko personel szpitala, ale również wielu Internatów.

Post Łukasza Kmity o koronawirusie - Łukasz Kmita wszedł na zamknięty oddział, na którym badano obecność koronawirusa

Przypominamy, że wczoraj w godzinach wieczornych zamknięty został Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Nowym Szpitalu w Olkuszu. Do olkuskiej placówki trafił bowiem pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Jak informuje Gazeta Krakowska, mimo całkowitej izolacji oddziału oraz zastosowania bezwzględnych zasad bezpieczeństwa (każdy członek personelu szpitala ubrany był w specjalny, widoczny na zdjęciu, kombinezon), na oddział, przez przypadkowo otwarte drzwi, w trakcie hospitalizacji pacjenta wszedł jeden z Radnych Rady Miejskiej w Olkuszu. Jak udało nam się ustalić, był to Łukasz Kmita.

Post Pulsu Olkusza o koronawirusie - Łukasz Kmita wszedł na zamknięty oddział, na którym badano obecność koronawirusa

Warto przypomnieć, że na początku stycznia, w wyniku błędu systemu Facebooka, przez kilka godzin widoczne były informacje dotyczące tego, kto prowadzi poszczególne strony na Facebooku i kto zamieszcza na nich poszczególne wpisy. Okazało się, że stronę Pulsu Olkusza prowadzi właśnie m.in. sam Łukasz Kmita. Nieco ponad 10 minut po opublikowaniu przez niego zdjęć na swoim profilu, te same fotografie pojawiły się właśnie na wspomnianej stronie. Czyżby osoba piastująca stanowisko Dyrektora Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, w którym pracuje kilkaset osób, była w stanie dopuścić się tak nieprzemyślanego czynu w pogoni za „lajkami”?

Łukasz Kmita prowadzi Puls Olkusza - Łukasz Kmita wszedł na zamknięty oddział, na którym badano obecność koronawirusa

Na skrajną nieodpowiedzialność byłego kandydata na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz od razu uwagę zwróciło wielu Internatów. Łukasz Kmita zdał sobie chyba wówczas sprawę z powagi sytuacji, jako że zaczął wypierać się swojego czynu, twierdząc, że był na oddziale, gdy ten został już otwarty. Biorąc jednak pod uwagę, że wciąż obecne na nim były osoby w szczelnych kombinezonach (na co Kmita sam zwrócił uwagę w treści swojego wpisu) oraz fakt, że opublikował on zdjęcia na długo przed informacją szpitala o przewiezieniu pacjenta do Krakowa, spuścimy na te tłumaczenia zasłonę milczenia. Warto także zaznaczyć, że przewodniczący olkuskich struktur PiS finalnie usunął swój wpis.

Artykuł Gazety Krakowskiej o koronawirusie - Łukasz Kmita wszedł na zamknięty oddział, na którym badano obecność koronawirusa
źródło: gazetakrakowska.pl

Kiedy wydawać by się mogło, że sytuacja sięgnęła już zenitu absurdu, to Łukasz Kmita zaskoczył wszystkich po raz kolejny. Kiedy uwagę zwróciła mu Radna z ramienia SLD ten.. przyrównał swój czyn do walki o niepodległość: „Miło zauważyć, że ludzie lewicy w chwili próby raczej uciekaliby z kraju niż walczyli o niepodległość” – napisał Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Na tym komentarzu zakończymy nasz artykuł, jako że szczerze nie wiemy co po nim napisać.

Komentarze Magdaleny Kubańskiej i Łukasza Kmity - Łukasz Kmita wszedł na zamknięty oddział, na którym badano obecność koronawirusa
Komentarze Emilii Kotnis Górki i Łukasza Kmity - Łukasz Kmita wszedł na zamknięty oddział, na którym badano obecność koronawirusa

źródło: gazetakrakowska.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

5 thoughts on “Łukasz Kmita wszedł na zamknięty oddział, na którym badano obecność koronawirusa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *