Łukasz Kmita oszukał mieszkańców? Przejazd przez OFNE znów zamknięty

26 października Łukasz Kmita ogłaszał swój wielki sukces, jakim było otwarcie przejazdu przez OFNE: „Cały ten tydzień, nie bacząc na trwającą kampanię wyborczą i drugą turę wyborów, poświęciłem na uzgodnienia z właścicielami. Udało się! To prawdziwy przełom. Zamknięta brama przejazdowa od strony ul. Składowej będzie otwarta. To z pewnością ucieszy Mieszkańców” – mówił wtedy kandydat PiS na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Zapomniał tylko najwyraźniej dodać, że umowa dotyczyła… 10 dni.

Pan Łukasz Kmita oświadczył w ubiegłym tygodniu, że w wyniku jego „rozmów” z właścicielem terenu po byłej Emalii, został otwarty przejazd przez byłą fabrykę. Niestety nie ujawnił mieszkańcom warunków tego porozumienia, a te wydają się kluczowe. Mogę natomiast przedstawić jakie warunki stawiał Gminie Olkusz do tej pory właściciel OFNE Emalii S.A. Są to m.in. umorzenie firmie olbrzymich zaległych podatków, wykup terenów pod drogę za niebagatelną kwotę oraz szybkie, budzące wiele kontrowersji i niekorzystne dla mieszkańców Olkusza, zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego na terenie byłej Emalii. Na takie wymagania żaden odpowiedzialny burmistrz by się nie zgodził. Nie wyobrażam sobie, bym mógł Olkuszanom zgotować taki los, jaki spotkał mieszkańców Klucz-Osady – komentował sprawę otwarcia przejazdu przez teren OFNE Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Jeszcze w dniu wyborów, w niedzielę przed północą poznaliśmy oficjalne wyniki wyborów na gospodarza „Srebrnego Miasta”. Z 58% poparcia zwyciężył w nich urzędujący włodarz Roman Piaśnik. Zaledwie kilka godzin później, w poniedziałek wczesnym rankiem, przejazd przez OFNE… znowu został zamknięty. Lansowanie się na tym temacie przez kandydata PiS przez cały tydzień, aż do nadejścia II tury wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, jest zatem chyba jednym z najbardziej śmiałych zagrań wyborczych w ostatnich latach. Na arogancję obecnego Radnego-Elekta Rady Miejskiej w Olkuszu (Łukasz Kmita startował równolegle w wyborach do Rady Miejskiej w Olkuszu oraz na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, dlatego po porażce w wyścigu o fotel Burmistrza, otrzyma on mandat Radnego – przyp. red.) uwagę zwrócili również licznie internauci na naszej stronie na Facebooku.

rrr 2 - Łukasz Kmita oszukał mieszkańców? Przejazd przez OFNE znów zamknięty

Już po otwarciu, jak się okazało jedynie na potrzeby II tury, przejazdu przez teren Olkuskiej Fabryki Naczyń Emaliowanych, Łukasz Kmita doszukiwał się ponadto spisków:„Urzędnicy Romana Piaśnika już po otwarciu bramy, nie zlecili nawet załatania największych dziur na drodze. Czy chodziło o to, aby zniechęcić Mieszkańców do przejazdu skrótem?” – pytał w artykule sponsorowanym w lokalnej prasie przewodniczący olkuskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. No cóż, robotnicy najprawdopodobniej nie zdążyliby jeszcze skończyć prac remontowych, zanim przejazd zostałby znów zamknięty.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

2 thoughts on “Łukasz Kmita oszukał mieszkańców? Przejazd przez OFNE znów zamknięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *