Łukasz Kmita niczym Patryk Jaki. Kandydat PiS obiecuje już realizowane rzeczy

Kandydat PiS na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Łukasz Kmita nie przestaje zadziwiać. Obiecał on, że jeśli wygra, to Olkusz włączy się do rządowego programu „Czyste Powietrze”. Problem w tym, że Gmina Olkusz robi to… już od czerwca.

sky 2658216 - Łukasz Kmita niczym Patryk Jaki. Kandydat PiS obiecuje już realizowane rzeczy

Program „Czyste Powietrze”, o którym pisał Kmita, daje możliwość skorzystania z dofinansowania na termomodernizację oraz wymianę źródeł ciepła. Już od czerwca Gmina Olkusz pozyskiwała informacje, dotyczące programu oraz sukcesywnie przekazywała je mieszkańcom. Dla przykładu, tylko w ostatnich tygodniach pracownicy olkuskiego magistratu dotarli do ponad 200 osób, które znajdują się na listach rezerwowych, oczekujących na przyznanie dofinansowania na wymianę starych pieców, by poinformować ich o aktualnych oraz planowanych możliwościach dofinansowania. Ponadto, 11 września odbyło się otwarte spotkanie dla mieszańców w tej sprawie.

Pierwsze informacje, którymi dysponowały samorządy w całym kraju, poznaliśmy 7 czerwca, kiedy nastąpiło podpisanie porozumienia w sprawie realizacji programu. Od tego czasu pracownicy Gminy Olkusz sukcesywnie docierają do wszystkich publikowanych w tych zakresie informacji i na bieżąco przekazują je zainteresowanym mieszkańcom. Każdego dnia urząd odwiedza liczne grono osób, które poszukują wsparcia finansowego dla wymiany starych kotłów czy termomodernizacji domów – mówi Rzecznik Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

Biorąc to wszystko pod uwagę, ataki obecnego Radnego Rady Powiatu Olkuskiego, wymierzone w pracowników Urzędu Miasta za brak udziału w programie, mogą wydawać się nieco przesadzone. Ponadto, na chwilę publikacji wspomnianego wpisu, na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie, który jest odpowiedzialny za wdrożenie Programu dla Województwa Małopolskiego, nie zostały jeszcze opublikowane żadne informacje lub wzory wniosków, które mogłyby pomóc mieszkańcom zapoznać się z warunkami i możliwościami pozyskania dotacji i pożyczek w ramach programu „Czyste Powietrze”.

P1100526 - Łukasz Kmita niczym Patryk Jaki. Kandydat PiS obiecuje już realizowane rzeczy

Nie bez powodu kandydat PiS na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz został w tytule przyrównany do kandydata PiS na Prezydenta Warszawy. Patryk Jaki, bo o nim własnie mowa, obiecał już m.in. budowę mostu, którą realizuje już Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, montaż ładowarek do samochodów elektrycznych, które i tak stawia już Polska Grupa Energetyczna czy zamknięcie spalarni Radiowo, której proces zamknięcia już się odbywa. Wygląda więc na to, że w kampanii wyborczej wszystko rządzi się swoimi prawami.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

2 thoughts on “Łukasz Kmita niczym Patryk Jaki. Kandydat PiS obiecuje już realizowane rzeczy

 • Wrzesień 25, 2018 at 5:46 pm
  Permalink

  No wszystko ładnie i pięknie tylko skoro tak dużo się mówi o świeżym powieczu to czy coś wiadomo np. o ścieżkach rowerowych w Olkuszu bo jak do tej pory to tylko pod samochód można wpasc

  Reply
 • Wrzesień 25, 2018 at 9:23 pm
  Permalink

  Czy Pan Kmita jest w ogóle z Olkusza skoro nie ma pojęcia jakie plany są już realizowane czy po prostu Kaczyński wysłał go tutaj żeby z Olkusza zrobił ciemnogród. A może jeszcze odnowi rynek i budynek starego starostwa. Panie Kmita myślę że przydałaby się jeszcze fontanna na rynku. Co Pan na to?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *