Łukasz Kmita niczym Patryk Jaki. Kandydat PiS obiecuje już realizowane rzeczy

Kandydat PiS na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Łukasz Kmita nie przestaje zadziwiać. Obiecał on, że jeśli wygra, to Olkusz włączy się do rządowego programu „Czyste Powietrze”. Problem w tym, że Gmina Olkusz robi to… już od czerwca.

sky 2658216 - Łukasz Kmita niczym Patryk Jaki. Kandydat PiS obiecuje już realizowane rzeczy

Program „Czyste Powietrze”, o którym pisał Kmita, daje możliwość skorzystania z dofinansowania na termomodernizację oraz wymianę źródeł ciepła. Już od czerwca Gmina Olkusz pozyskiwała informacje, dotyczące programu oraz sukcesywnie przekazywała je mieszkańcom. Dla przykładu, tylko w ostatnich tygodniach pracownicy olkuskiego magistratu dotarli do ponad 200 osób, które znajdują się na listach rezerwowych, oczekujących na przyznanie dofinansowania na wymianę starych pieców, by poinformować ich o aktualnych oraz planowanych możliwościach dofinansowania. Ponadto, 11 września odbyło się otwarte spotkanie dla mieszańców w tej sprawie.

Pierwsze informacje, którymi dysponowały samorządy w całym kraju, poznaliśmy 7 czerwca, kiedy nastąpiło podpisanie porozumienia w sprawie realizacji programu. Od tego czasu pracownicy Gminy Olkusz sukcesywnie docierają do wszystkich publikowanych w tych zakresie informacji i na bieżąco przekazują je zainteresowanym mieszkańcom. Każdego dnia urząd odwiedza liczne grono osób, które poszukują wsparcia finansowego dla wymiany starych kotłów czy termomodernizacji domów – mówi Rzecznik Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

Biorąc to wszystko pod uwagę, ataki obecnego Radnego Rady Powiatu Olkuskiego, wymierzone w pracowników Urzędu Miasta za brak udziału w programie, mogą wydawać się nieco przesadzone. Ponadto, na chwilę publikacji wspomnianego wpisu, na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie, który jest odpowiedzialny za wdrożenie Programu dla Województwa Małopolskiego, nie zostały jeszcze opublikowane żadne informacje lub wzory wniosków, które mogłyby pomóc mieszkańcom zapoznać się z warunkami i możliwościami pozyskania dotacji i pożyczek w ramach programu „Czyste Powietrze”.

P1100526 - Łukasz Kmita niczym Patryk Jaki. Kandydat PiS obiecuje już realizowane rzeczy

Nie bez powodu kandydat PiS na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz został w tytule przyrównany do kandydata PiS na Prezydenta Warszawy. Patryk Jaki, bo o nim własnie mowa, obiecał już m.in. budowę mostu, którą realizuje już Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, montaż ładowarek do samochodów elektrycznych, które i tak stawia już Polska Grupa Energetyczna czy zamknięcie spalarni Radiowo, której proces zamknięcia już się odbywa. Wygląda więc na to, że w kampanii wyborczej wszystko rządzi się swoimi prawami.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

2 thoughts on “Łukasz Kmita niczym Patryk Jaki. Kandydat PiS obiecuje już realizowane rzeczy

 • wrzesień 25, 2018 at 5:46 pm
  Permalink

  No wszystko ładnie i pięknie tylko skoro tak dużo się mówi o świeżym powieczu to czy coś wiadomo np. o ścieżkach rowerowych w Olkuszu bo jak do tej pory to tylko pod samochód można wpasc

  Reply
 • wrzesień 25, 2018 at 9:23 pm
  Permalink

  Czy Pan Kmita jest w ogóle z Olkusza skoro nie ma pojęcia jakie plany są już realizowane czy po prostu Kaczyński wysłał go tutaj żeby z Olkusza zrobił ciemnogród. A może jeszcze odnowi rynek i budynek starego starostwa. Panie Kmita myślę że przydałaby się jeszcze fontanna na rynku. Co Pan na to?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *