Lodowisko powróci na olkuski rynek

     Olkuszanie mogą już ostrzyć łyżwy, gdyż pewnym jest, że w nadchodzącym sezonie zimowym lodowisko znów stanie w sercu Srebrnego Miasta. Od połowy listopada rozpoczną się prace związane z montażem konstrukcji lodowiska, tak, aby od 1 grudnia amatorzy łyżwiarstwa mogli ponownie próbować swoich sił na Srebrnej Tafli. Z pewnością ucieszą się też z niższych cen biletów wstępu.

sylwester3 - Lodowisko powróci na olkuski rynek

     Korzystanie z lodowiska wiązać się będzie z następującymi opłatami (bilet gwarantuje jednorazowy wstęp na lodowisko bez żadnego limitu czasowego):

* dla osoby dorosłej: 8,00 zł brutto/wejście

* dla dzieci i młodzieży szkolnej poza zajęciami szkolnymi – 7,00 zł brutto/wejście

* dla emerytów, rencistów – 6,00 zł brutto/ wejście

* dla dzieci i młodzieży szkolnej (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej) w czasie ferii zimowych ze szkól z terenu Miasta i Gminy Olkusz 9:00 –14:00  – 5,00 zł brutto/ wejście

* wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko – 7,00 zł brutto 

* wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko w ramach zajęć lekcyjnych – 4,00 zł brutto

* ostrzenie pary łyżew (własności osoby prywatnej) – 10,00 zł brutto 

* bilet rodzinny (2 dzieci + rodzice) – 18,00 zł brutto/ wejście

* bilet dla rodziny posiadającej Kartę Dużej Rodziny  20,00 zł brutto/wejście 

* Karnet: 10 wejść normalny: 70,00 zł brutto, ulgowy: 42,00 zł brutto

* Karnet: 20 wejść normalny: 130,00 zł brutto, ulgowy: 80,00 zł brutto

* Wypożyczenie korektorów czy figurek do nauki jazdy na łyżwach bez opłat

     Podobnie jak w ubiegłym roku, organizowane będą imprezy okolicznościowe, w czasie których wstęp na lodowisko będzie całkowicie bezpłatny. Już teraz zabawę na lodowisku można zaplanować sobie na wielkie otwarcie, Mikołajki, Sylwestra, czy Walentynki. Zupełnie za darmo z lodowiska będą korzystali uczniowie z terenu Miasta i Gminy Olkusz w ramach zajęć szkolnych, natomiast w czasie przerwy świątecznej oraz w ferie zimowe wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą bezpłatną szkółkę jazdy na łyżwach.

otwarcie lodowiska 18 - Lodowisko powróci na olkuski rynek

     Lodowisko o wymiarach 18×29 metrów będzie czynne codziennie od 9:00 do 21:00. W czasie imprez okolicznościowych godziny te mogą ulegać zmianom, aby chętni mogli na lodowej tafli spędzić np. Sylwestra. Minionej zimy rynek był bardzo popularnym miejscem spacerów mieszkańców oraz gości – szczególnie wieczorem, kiedy centrum miasta zdobiły cudownie prezentujące się iluminacje.

iluminacja - Lodowisko powróci na olkuski rynek

     „Nie chcę zbyt wcześnie zdradzać szczegółów, ale mogę uchylić rąbka tajemnicy, że chcemy i w tym roku mieszkańców pozytywnie zaskoczyć. Rynek będzie jeszcze piękniejszy” – obiecuje Roman Piaśnik, włodarz Olkusza. – „To przedsięwzięcie jest wspaniałą promocją naszego miasta i atrakcyjną ofertą spędzenia czasu wolnego.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *