Lodowisko ponownie na olkuskim rynku

     Serce Olkusza znowu zabiło mocniej! Wszystko za sprawą największej zimowej atrakcji w Gminie Olkusz, czyli lodowiska. W niedzielę, podczas oficjalnego otwarcia ślizgawki, setki mieszkańców rozpoczęły sezon łyżwiarski. Wstęp i wypożyczenie łyżew tego dnia były bezpłatne. Rozświetlona w centrum miasta iluminacja wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

otwarcie lodowiska 6 - Lodowisko ponownie na olkuskim rynku

     Popularność lodowiska przerosła nasze największe oczekiwania, dlatego też zapadła decyzja o jego kontynuacji w tym roku. W imieniu własnym i burmistrza Romana Piaśnika życzę wszystkim mieszkańcom i gościom wspaniałego sezonu oraz mnóstwa radości podczas organizowanych na lodowisku imprez – powitała tłum zastępca burmistrza Olkusza Bożena Krok.

otwarcie lodowiska 4 - Lodowisko ponownie na olkuskim rynku

     Największą atrakcją popołudnia był występ profesjonalnych łyżwiarzy z grupy Walley Ice Story,  Joanny Zając, Jana Mościckiego i Macieja Litwina. Zapierające dech w piersiach pokazy rewiowe były rozgrzewką przed tym, co czekało na amatorów łyżwiarstwa później. W specjalnie przygotowanych zabawach i animacjach można było spróbować swoich sił. Za efekty nagradzał wszystkich słodyczami i gadżetami promocyjnymi Olkusza Święty Mikołaj. Do późnych godzin wieczornych łyżwiarze bawili się na dyskotece na lodzie.

otwarcie lodowiska 1 - Lodowisko ponownie na olkuskim rynku

     To nie koniec atrakcji, jakie przygotowała Gmina Olkusz na lodowisku. 6 grudnia to oczywiście czas na „Mikołajki na lodzie”. Podczas Wigilii 17 grudnia również będzie można bezpłatnie pojeździć na łyżwach w sercu Olkusza. Podobnie jak w zeszłym roku, na lodowisku zorganizowana będzie zabawa sylwestrowa, a na rynku mieszkańcy wspólnie powitają Nowy Rok 2018. Planowane są również zabawy karnawałowe i bezpłatna szkółka łyżwiarska.

otwarcie lodowiska 2 - Lodowisko ponownie na olkuskim rynku

     Lodowisko czynne będzie do końca lutego przez siedem dni w tygodniu od 9:00 do 21:00. Od poniedziałku do piątku, między 9:00 a 14:00, z lodowiska korzystają bezpłatnie uczniowie z olkuskich szkół, w ramach zajęć wychowania fizycznego. Przerwa techniczna jest zaplanowana od godz. 14:00 do 15:00 we wszystkie dni tygodnia.

otwarcie lodowiska 5 - Lodowisko ponownie na olkuskim rynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *