LinkedIn Local zadebiutował w Olkuszu

7 maja w restauracji Guantanamera w Olkuszu odbyło się pierwsze spotkanie lokalnej społeczności platformy LinkedIn. Inicjatywa ta wywodzi się z Australii i jest już praktykowana w 90 krajach i 500 miastach na całym świecie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Kurier Olkuski.

P1130294 - LinkedIn Local zadebiutował w Olkuszu

LinkedIn Local to światowa inicjatywa przenoszenia wirtualnych kontaktów z sieci zawodowej LinkedIn do świata rzeczywistego i budowania prawdziwych relacji międzyludzkich. Całą idea opiera się na cyklicznych wydarzeniach, które gromadzą osoby zainteresowane poznaniem się „na żywo”, stwarzają idealne miejsce na dzielenie się wiedzą i doświadczeniami oraz są szansą na poszerzenie kompetencji zawodowych. Inicjatorem spotkań LinkedIn Local w Polsce jest Bartek Ziemiański, dzięki któremu w organizację spotkań zaangażowało się już 19 polskich miast. Od niedawna wśród nich jest także Olkusz, w którym 7 maja odbyło się pierwsze tego typu spotkanie.

4 1 - LinkedIn Local zadebiutował w Olkuszu
fot. Pan Pstryk. Dobry Fotograf

Uczestnicy wtorkowego spotkania mieli okazję wysłuchać dwóch prelekcji zaproszonych gości, a także poznać nowe osoby podczas networkingu. Rozmowom sprzyjało klimatyczne miejsce restauracji Guantanamera, gdzie podczas luźnych rozmów nawiązało się wiele nowych kontaktów, a samo wydarzenie zostało wsparte przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. Jak zapewnia organizatorka olkuskiego spotkania Barbara Trepka, takich spotkań z pewnością będzie więcej. Można spodziewać się również nowych tematów i zapraszanych gości. Informacje o organizacji kolejnego spotkania pojawią się już niebawem na stronie LinkedIn Local Olkusz na Facebooku.

P1130305 - LinkedIn Local zadebiutował w Olkuszu

Wydarzenia te skierowane są głównie do przedsiębiorców, osób, które chcą wykorzystywać potencjał LinkedIn w swojej pracy lub karierze, ludzi poszukujących nowych kompetencji w personal brandingu, wykorzystywaniu mediów społecznościowych, marketingu, sprzedaży i wielu innych, a także osób chcących nawiązać nowe, autentyczne relacje. Biorąc udział w wydarzeniu, wyraża się zgodę na publikację przez organizatorów swojego wizerunku w formie zdjęć lub wideo w celach promocyjnych w social media.

P1130309 - LinkedIn Local zadebiutował w Olkuszu

Podczas spotkania chcemy się poznać jako ludzie i dlatego rozmawiamy o wszystkim, choć unikamy bezpośredniej sprzedaży naszych usług i towarów – skomentowała pierwsze spotkanie LinkedIn Local w Olkuszu jego pomysłodawczyni Barbara Trepka.

P1130288 - LinkedIn Local zadebiutował w Olkuszu

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *