KS Otmęt Krapkowice – SPR Olkusz 24:42. „Srebrne Lwice” na podium ligi!

Prawdziwy pogrom zaserwowały swoim rywalkom olkuskie szczypiornistki, pokonując w ostatniej kolejce rundy jesiennej 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej KS Otmęt Krapkowice aż 24:42. Dzięki 4. zwycięstwu z rzędu podopieczne trenera Marcina Księżyka awansowały na 3. miejsce w tabeli. O tym czy uda im się je utrzymać zadecyduje wynik czwartkowego spotkania pomiędzy AZS AWF Warszawa a UKS Varsovia Warszawa.

Z jednej strony drużyna SPR Olkusz była faworytem sobotniego spotkania, jako że gospodynie zajmują ostanie miejsce w lidze z jedynie 3 punktami na swoim koncie. Przed tygodniem pokonały one jednak sensacyjne w Gliwicach tamtejszy SPR Sośnicę, więc nasze piłkarki nie mogły zlekceważyć ekipy z Opolszyczny, tym bardziej że „Srebrne Lwice” wiedziały, iż w przypadku zwycięstwa przynajmniej na 5 dni wskoczą na ligowe podium. Niespodzianki w spotkaniu z Olkuszankami zawodniczki z Krapkowic już jednak nie sprawiły, a przez cały mecz gra toczyła się w zasadzie tylko do jednej bramki.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia naszych piłkarek, jako że w piątej minucie, po celnym rzucie Pauli Masiudy, prowadziły one już 2:5 i jak się później okazało, do końca meczu jedynie powiększały one przepaść punktową pomiędzy swoimi rywalkami. Wynik pierwszej części spotkania na 15:22 ustaliła rozgrywająca SPR-u Laura Nawara. W drugiej połowie gry również byliśmy świadkami meczu bez większej historii, który zakończył się efektownym pogromem 24:42. Warto zaznaczyć, że kolejne 2 bramki na swoim koncie zapisała zaledwie 16-letnia wychowanka Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz Oliwia Sołościuk.

Srebrne Lwice następne spotkanie ligowe rozegrają dopiero w styczniu, ale już w środę 19 grudnia o godzinie 18:00 zmierzą się przed własną publicznością w 1/16 PGNiG Pucharu Polski z Koroną Handball Kielce. Serdecznie zapraszam zatem wszystkich kibiców do głośnego dopingowania naszej drużyny w hali MOSiR w Olkuszu przy ul. Wiejskiej 1A.
zdjęcie: Bogdan Mosór

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *