KS Otmęt Krapkowice – SPR Olkusz 24:42. „Srebrne Lwice” na podium ligi!

Prawdziwy pogrom zaserwowały swoim rywalkom olkuskie szczypiornistki, pokonując w ostatniej kolejce rundy jesiennej 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej KS Otmęt Krapkowice aż 24:42. Dzięki 4. zwycięstwu z rzędu podopieczne trenera Marcina Księżyka awansowały na 3. miejsce w tabeli. O tym czy uda im się je utrzymać zadecyduje wynik czwartkowego spotkania pomiędzy AZS AWF Warszawa a UKS Varsovia Warszawa.

Z jednej strony drużyna SPR Olkusz była faworytem sobotniego spotkania, jako że gospodynie zajmują ostanie miejsce w lidze z jedynie 3 punktami na swoim koncie. Przed tygodniem pokonały one jednak sensacyjne w Gliwicach tamtejszy SPR Sośnicę, więc nasze piłkarki nie mogły zlekceważyć ekipy z Opolszyczny, tym bardziej że „Srebrne Lwice” wiedziały, iż w przypadku zwycięstwa przynajmniej na 5 dni wskoczą na ligowe podium. Niespodzianki w spotkaniu z Olkuszankami zawodniczki z Krapkowic już jednak nie sprawiły, a przez cały mecz gra toczyła się w zasadzie tylko do jednej bramki.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia naszych piłkarek, jako że w piątej minucie, po celnym rzucie Pauli Masiudy, prowadziły one już 2:5 i jak się później okazało, do końca meczu jedynie powiększały one przepaść punktową pomiędzy swoimi rywalkami. Wynik pierwszej części spotkania na 15:22 ustaliła rozgrywająca SPR-u Laura Nawara. W drugiej połowie gry również byliśmy świadkami meczu bez większej historii, który zakończył się efektownym pogromem 24:42. Warto zaznaczyć, że kolejne 2 bramki na swoim koncie zapisała zaledwie 16-letnia wychowanka Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz Oliwia Sołościuk.

Srebrne Lwice następne spotkanie ligowe rozegrają dopiero w styczniu, ale już w środę 19 grudnia o godzinie 18:00 zmierzą się przed własną publicznością w 1/16 PGNiG Pucharu Polski z Koroną Handball Kielce. Serdecznie zapraszam zatem wszystkich kibiców do głośnego dopingowania naszej drużyny w hali MOSiR w Olkuszu przy ul. Wiejskiej 1A.
zdjęcie: Bogdan Mosór

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *