KS Olkusz – Spójnia Osiek-Zimnodół 1:1. Remis w derbach gminy Olkusz

KS Olkusz zremisował 1:1 ze Spójnią Osiek-Zimnodół w spotkaniu 10. kolejki sezonu 2019/2020 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. W efekcie Olkuszanie awansowali na 12. miejsce w tabeli.

72580813 829221674142692 5224305675194073088 n - KS Olkusz - Spójnia Osiek-Zimnodół 1:1. Remis w derbach gminy Olkusz

Sobotni pojedynek był bardziej „piłkarskimi szachami”, niż emocjonującym i nieprzewidywalnym widowiskiem. Wynikało to z faktu, że mecz ten, oprócz oczywistej stawki o punkty w lidze, rozgrywał się również o stawkę „honorową” jakim było udowodnienie, która z dwóch drużyn z gminy Olkusz jest lepsza. Gospodarzem tego pojedynku był KS Olkusz, choć miało to znaczenie jedyne formalne, gdyż z powodu remontu kompleksu „Czarna Góra” KS rozgrywa obecnie spotkania na stadionie w Osieku. Rozpoczęły się już jednak przygotowania do prac, a te powinny się zakończył w połowie września 2020 roku. Wygląda zatem na to, że już w przyszłym sezonie nasza drużyna powróci do rozgrywania spotkań na własnym obiekcie.

Pierwszą bramkę w sobotnim meczu w 28. minucie zdobyli „goście”, za sprawą trafienia Adriana Żmudy. Olkuszanie odpowiedzieli jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to piłkę w bramce drużyny z Osieka umieścił Szymon Barczyk. Druga część pojedynku nie zaowocowała w gole, choć nie oznacza to, że była ona nudna. Oba zespoły starały się bowiem wyjść na prowadzenie, jednocześnie pilnując, by ich przeciwnicy nie wprowadzili „zabójczego” kontrataku. Pomimo kilku dogodnych sytuacji nikt nie zdołał się już jednak wpisać się na listę strzelców, a co za tym idzie, derby gminy Olkusz zakończyły się wynikiem remisowym.

tabela po 10 kolejkach - KS Olkusz - Spójnia Osiek-Zimnodół 1:1. Remis w derbach gminy Olkusz

Bardziej zadowoleni z tego rezultatu wydawali się „gospodarze”, bowiem KS Olkusz po tym spotkaniu awansował na 12. miejsce w tabeli popularnej „okręgówki”, mając na swoim koncie 6 punktów. Spójnia Osiek-Zimnodół z 16 „oczkami” plasuje się z kolei na 7. pozycji. W innych spotkaniach 10. kolejki sezonu 2019/2020 Ligi Okręgowej grupy Kraków I, spośród drużyn z powiatu olkuskiego, Przemsza Klucze przegrała z Zieleńczanką Zielonki 2:1, a Przebój Wolbrom rozgromił MGHKS Bolesław Bukowno aż 0:5. Tabeli niezmiennie lideruje Proszowianka Proszowice, która ma 7 punktów przewagi nad drugim Przebojem Wolbrom. Następne spotkanie KS Olkusz rozegra już w sobotę 19 października o godzinie 15:00, kiedy to zmierzy się na wyjeździe właśnie z ekipą z Wolbromia.

zdjęcia: KS Olkusz