KS Olkusz – Pogoń Miechów 1:1. Olkuszanie spadli na ostatnie miejsce w tabeli

KS Olkusz zremisował 1:1 z Pogonią Miechów w spotkaniu 12. kolejki sezonu 2019/2020 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. W efekcie nasza drużyna spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

tabela po 12 kolejkach - KS Olkusz - Pogoń Miechów 1:1. Olkuszanie spadli na ostatnie miejsce w tabeli

Przed rozpoczęciem tego pojedynku Klub Sportowy Olkusz zajmował przedostatnie miejsce w lidze z zaledwie 6 punktami na swoim koncie. Drużyna z Miechowa, dzięki zgromadzonym 11 „oczkom”, znajdowała się natomiast dwie lokaty wyżej. Był to zatem istotny mecz w kontekście utrzymania się w popularnej „okręgówce”. Nasi zawodnicy grali ofensywnie, cały czas szukając okazji na zdobycie bramki. Ich starania opłaciły się już w 26. minucie, kiedy do siatki rywali trafił grający z numerem 9 Konrad Spurna. W pierwszej połowie więcej bramek już nie zobaczyliśmy, pomimo kilku szans po jednej i drugiej stronie.

73301240 2491677817575965 7368329666907602944 n - KS Olkusz - Pogoń Miechów 1:1. Olkuszanie spadli na ostatnie miejsce w tabeli

W drugą część pojedynku lepiej weszli jednak goście, jako że już w 52. minucie bramkę wyrównującą dla Pogoni Miechów zdobył Ousmane Niang Papa. Pomimo licznych starań Olkuszanom nie udało się trafić drugi raz do bramki strzeżonej przez Mariusza Malickiego. Spotkanie to zakończyło się zatem wynikiem 1:1. W innych meczach 12. kolejki sezonu 2019/2020 popularnej Ligi Okręgowej grupy Kraków I, spośród drużyn z powiatu olkuskiego, Przemsza Klucze pokonała MGHKS Bolesław Bukowno 0:1, Przebój Wolbrom uległ Piliczance Pilica 3:1, a Spójnia Osiek-Zimnodół bezbramkowo zremisowała z Prądniczanką Kraków.

zdjęcia: KS Olkusz

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “KS Olkusz – Pogoń Miechów 1:1. Olkuszanie spadli na ostatnie miejsce w tabeli