KS Olkusz – Piliczanka Pilica 2:2. 3 punkty uciekły w ostatnich sekundach

2019-09-07 /217

KS Olkusz zremisował z Piliczanką Pilica 2:2 w spotkaniu 4. kolejki sezonu 2019/2020 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Goście wyrównali stan pojedynku, a tym samym urwali Olkuszanom komplet punktów, w ostatnich sekundach meczu.

Klub Sportowy Olkusz przystępował do spotkania z zespołem z powiatu zawierciańskiego z zaledwie 1 punktem po 3 pierwszych meczach obecnego sezonu. Olkuszanie przegrali bowiem na inaugurację rozgrywek 2:3 z Grębałowianką Kraków, a następnie zremisowali z ekipą MGHKS Bolesław Bukowno 1:1 oraz ulegli Zieleńczance Zielonki 0:3. Nasza drużyna z pewnością nie może mówić o dobrej formie, gdyż w poprzednim sezonie spadła z 4. Ligi, a ostatnie zwycięstwo w meczu o punkty zaliczyła dopiero 4 maja w meczu z Wiślanką Grabie. KS wciąż czeka zatem na swoją pierwszą wygraną w popularnej „okręgówce”, a szansą na przełamanie był pojedynek z Piliczanką Pilica.

Olkuszanie w sobotnim spotkaniu byli dotychczas najbliżej zdobycia kompletu punktów. Zawodnicy olkuskiej drużyny kontrolowali bowiem przebieg spotkania i w 29. minucie, za sprawą trafienia Kacpra Bartczaka, wyszli na prowadzenie. Niedługo po wznowieniu gry, bo już w 52. minucie wynik spotkania na 2:0 podwyższył natomiast napastnik KS-u Dawid Tumiłowicz, który dzień wcześniej obchodził swoje 24. urodziny. Niestety po stracie dwóch bramek drużyna gości przystąpiła do ofensywy, a obrona naszego zespołu miała spore problemy z ciągłymi atakami Piliczanki. Pereira Da silva Charles w 69. minucie zdobył gola kontaktowego na 2:1, a w dosłownie ostatnich sekundach meczu, w 94. minucie, gola na wagę remisu zdobył grający z numerem 13 Mariusz Węglarz.

Tym samym Olkuszanie wciąż pozostają w tym sezonie bez zwycięstwa, zajmując 12. miejsce w tabeli z zaledwie 2 „oczkami” na swoim koncie. W innych spotkaniach 4. kolejki sezonu 2019/2020 Ligi Okręgowej grupy Kraków I, spośród drużyn z powiatu olkuskiego, Spójnia Osiek-Zimnodół przegrała z Zieleńczanką Zielonki 3:1, Przemsza Klucze wygrała z Orłem Iwanowice 4:2, a MGHKS Bolesław Bukowno rozgromił Prądniczankę Kraków aż 2:6. Po serii 3 zwycięstw pierwszą porażkę zanotował natomiast Przebój Wolbrom, który uległ Proszowiance Proszowice 0:2 i ustąpił jej miejsca w fotelu lidera. Następne spotkanie KS Olkusz rozegra już jutro o godzinie 17:00, kiedy to zawalczy na wyjeździe z Prądniczanką Kraków.

zdjęcie główne: Strona KS Olkusz na Facebooku